O mne

Kam by som sa chcela v priebehu času prepracovať

Mno… niekam určite. Koniec článku.

 

Alebo okej, poďme si to mierne rozpísať. Dozviete sa ešte nepoznané a nikým nevidené, I promise!


Ciele do roku 2089 (prosím?)

 

ZDRAVIE

Pretože to máme len jedno, však (Sonyin objav roka!). A keďže mne ho nahlodala cukrovka a psychické problémy, minimálne v prípade DM by bolo odo mňa veľmi milé dať si ju konečne perfektne do poriadku a nekašlať na to, že mám zas dvadsiatky a celé telo trpí.

Nie je to nič zložité, by the way, chce to len disciplínu (ehm) a vôľu (ehm). A, panebože, keď to ako-tak zvládli v PK, tak to snáď dokážem dotiahnuť do dokonalosti, nie?!

K tej psychike: Nuž, mnoho závisí od správneho užívania liekov (napr. poctivého brania Trittica… že?), zdravého životného štýlu, psychoterapie a celkového prístupu k chorobe (či poruche, ako to rada označuje moja matka – a možno na tom niečo bude). Ako som na tom ja, to je… zvláštne.
Tak si zhrňme povedzme to druhé: Nemám ho zdravý. Žeriem, čo mi príde pod ruku (našťastie vyslovene „mekáčová“ strava to nebýva), nehýbem sa, len chodievam von so psom (!) a o nejakej psychohygiene tiež nemôže byť ani reči, pokiaľ tam nepatrí povedzme sebapoškodzovanie.

A tak bude primárne začať jesť, ako sa na diabetika patrí (a že to nemusí byť úplne bez sladkého!) a hýbať sa – s Taryho parkour knižkou a tutoriálmi v nich to pôjde ako po masle. Trebárs sa konečne naučím hviezdu. A mostík. Ehm.

 

VZŤAHY

Pretože kto ma môže mať rád, keď to nedokážem sama vo vzťahu k sebe a lebo nechcem skončiť ako crazy cat lady len s tými čiči. Čo sa teda možno už i pomaly stalo.

Momentálne je niekto, koho by som chcela a ako to s ním dopadne, ešte ani srnka netuší. Ak zle, viac ma to nezlomí. I swear. Ak dobre… tak ma to ukrutne poteší. A rada by som v partnerskom vzťahu konečne dospela k niekomu, kto je normálny, nie patologický klamár, hraničiar alebo proste ko**t. Asi určite priťahujem zlé typy a trebárs mi nie je súdené nájsť spriaznenú dušu, čo je vec, ktorá ma štve, ale keď som vydržala byť sama prvých 18 rokov svojho života, zvládnem to i potom.
Ale s Fernandom by mi to vyjsť mohlo. Potešilo by to, moc.

A naučiť sa zvládať vlastné príšerné borderline stavy a… možno sa dočkám i happyendu. Neviem akého, nejakého.

 

KARIÉRA

Nijak sa netajím tým, že od detstva ma to ťahá k písaniu, talent som zdedila po rodičoch a najväčší problém je v tom, že sa mi ukrutne nechce upravovať hotový rukopis. Skončiť však pri písaní a byť v tom dobrá je niečím, k čomu by som sa strašne rada prepracovala. Viem, že mám dobrý zmysel pre humor a jedným zo 101 cieľov je preraziť s ním. Tak na čo vlastne čakám? Môj život je od r. 2012 (prvý raz PK) pomerne bohatý na zaujímavé udalosti a vziať to humorne pre mňa nebude väčší problém, čo by zrejme mohlo byť aj fajn spomínanou psychohygienou. A s vtipom sa dá pojať takmer úplne všetko.

Okrem toho, aby som pričuchla poriadne k práci, nebolo by zlé vypomáhať v jednom sympatickom vydavateľstve alebo chodiť venčiť psy do útulku. Často ma trápia pocity prázdnoty, vlastnej zbytočnosti a napr. teraz naposledy v nemocnici som bola vedúcou komunity, čo mi vynieslo asi pocit, že som užitočná. Odporúčam ho!

 

COSPLAY

Ah, ako by to mohlo byť bez tejto položky, ktorou to nateraz i uzavriem?
Jednoznačne mi ostane vedúcou cosplay postavou Lara. Presunúť sa aj k iným bolo dobrým krokom a nedávno mi kamarát kúpil anglické príručky, ako si vyrobiť z bohviečoho brnenie, ako ho zafarbiť, etc. Chcem si cosplay upgradovať? Jasne! (Nielen) preto aj skúšam nové hry a rozhodujem sa pre postavy, ktoré by mi mohli sadnúť. Vraj to zatiaľ bola len Faith, ale fuck Darinky a poďme ďalej!
Zahŕňa to vylepšenie TR cosplaya (najbližšie mám v pláne Underworld puzdrá), nafotenie, možno prefotenie nových a pôvodných, zaujímavé lokality, ak to nebude práve v ateliéri.

Chcem zvýšiť svoju úroveň (hoci neviem ako) a popracovať na sebe, aby ste mohli pozrieť na cosplay a povedať si: „Áno… to by mohla byť ona. Verím tomu.“


And one day… I shall rise!

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: