O mne

Posun k… lepšiemu?

Myslím, veľmi nekriticky, že to tak mám vo viacerých veciach. Posun – niekam, trebárs naozaj k lepšiemu. Môžeme si ich vymenovať, nie?

Cosplay

Iste nečakaná položka. Začínala som príšerne a nehovorte mi, že nie, nepotrebujem v tomto smere žiadne eufemizmy typu „no, ten mega snehuliak nebol AŽ tak zlý – vlastne bol ešte horší“. Porovnávacie fotky som už zverejňovala, no môžem ešte nejakú:

Please, don’t laugh. Alebo okej, aj môžete. Samozrejme, že to prvé fotil brácha, to druhé Ravando, nepodobnosť čisto náhodná. A Majka je tiež super, to bez debaty, však? R. chce vybavenie predať. Že sakra.

Divím sa, že som spočiatku mala aj nejakých followerov na FB stránke. Nebola som už v tomto leveli mínus milión, no stále to bolo strašné. Bože, prečo?

Borderline

Alebo teda HPO, ak ste tu prvý raz, neviete, čo znamená ani jedno, whatever. Bývala som… v neskorej puberte či ranej dospelosti ozaj hrozná. Hádavá, náladová, (ne)úmyselne zlá. Dlhodobou terapiou, uvedomením si niektorých vecí či aj hospitalizáciami sa zo mňa hádam stal… lepší človek? Nie, len menej hraničiarsky. Cheers!

Vzťahy

Zrejme to súvisí s predošlým bodom. Teraz mám na mysli ľúbostné, ktoré začali dosť nešťastne – patologicky sa namotať na nejakého kreténa k psychickej pohode ozaj neprispieva. Neskôr boli lepšie i hroznejšie, ja som bola strašná stále a v princípe by každý/á z nich mal(a) dostať medailu. No práve prechádzanie si fázami vzťahu, spoznávanie, že nie vždy je to len o bezmedznej láske (počkať, také niečo aj existuje?) a blah-blah mi pomohlo k väčšej… ehm, obozretnosti? Ale houby. Nie. No viem, čo vzťah môže priniesť, nie len to dobré a OKEJ, skončila som naposledy v PK kvôli tomu, že som proste blbá, avšak… Možno by som s niekým vedela byť (občas) aj vyzretejšia. Prekliaty Erik mi sám vravel, že som o dosť iná než v počiatkoch nášho randenia. Určite áno. Možno som sa… zatvrdila. Viem poslať niekoho dokelu, keď mi je jasné, že mi škodí. Viď Erik. Saša. A tak ďalej. Čisto teoreticky viem, čo od druhej polovičky očakávam. (Bože, fakt? Kecáš.) A stala som sa významne zodpovednejšou tým, že som si nechala predpísať antikoncepciu, pretože spoliehať sa na toho druhého je strašná, ale fakt strašná somarina.

Diabetes

Ha, ha a ha. Nope. Teraz naozaj kecám. No musím priznať, že aspoň v PK mi výkyvy glykémií prekážali, bojovala som za to, o čom viem, že je pre mňa ako diabetičku dobré a neprijímala som od ostatných sladké/slané vždy. Občas hej, oukej. A vždy ma za to totálne zdr**li, akoby o tom teda čokoľvek vedeli (jop, musím si rypnúť). Teraz doma… glyčky meriam, no nezapisujem. A nie sú zlé. Ani ranné, len sem-tam. Viem, že inzulín dostanem vždy, že sladké už až tak nehorázne jesť nebudem a OK, OK – jedného dňa pôjdem i k diabetologičke, čo by bolo odo mňa voči sebe naozaj milé.

Sebapoškodzovanie

Tu to bude jednoduché. Áno, robím to. Ešte vždy. Ale v omnoho menšej miere, slabšie a len keď je všetko už naozaj na nevydržanie. I teraz mám na ľavačke čerstvejšie rany. (Skúste si to nepredstavovať.) Ale VIEM, že je to zlé, nič pozitívne až na chvíľkovú úľavu to neprináša a moožno tým trápim i ostatných. Minimálne Jima, keď som sa porezala priamo počas videohovoru s ním. A asi i Fernanda. I am sorry. Honestly. Budem sa snažiť byť silnejšia – odolnejšia, ak chcete. A nie tak úplne kvôli vám. No kvôli sebe.
Zaslúžim si to? Ten hlások v hlave mi hovorí, že áno. Veď som dosť. And one day… I shall rise.

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

One Comment

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: