Idey

Rise of the Tomb Raider

Zistila som, že sa mi RotTR skrátka páči. Dosť. Nie je to klasika – tož plačme -, no povedala by som, že je to to najlepšie, čo doteraz Crystals vyprodukovali. Momentálne mám za sebou 40% a behám dookola vo Flooded Archives, pretože ani srnka netuší, čo ďalej s hádankou, ktorá sa tam nachádza.

Ale nie je to zlé. Vôbec. Dá sa z toho urobiť cosplay (čo je základ, však?), hoci niektorí sa vyjadrovali, že je to moc casual a blah-blah. Who cares. Sú tam slušné hádanky, s trochou stratených nervov nie sú súboje neprekonateľné, prostredie je úžasné. Okej, zaiste to nebudem hrať cca 10 ráz po sebe ako Anniversary, len trebárs… niektoré časti. Oplatí sa to.

Screenshot hore ukazuje, ako Lara našla, ehm, Atlas? Bola som tam pred chvíľou a už zas neviem. Každopádne Konstantinovi a Ane nakopať zadky, hrozne ma štvú. V podstate i Jacob. Kam stále mizne, keď je Larin spojenec, her ally?

Pravdaže, sú i menej pozitívne veci, občas hrozné blúdenie, ťažké súboje, pri ktorých obhrýzate od zlosti klávesnicu, a tak. Alebo – a späť ku cosplayu – dva cepíny, pričom nie som schopná (čítaj som hrozne lenivá) vyrobiť si „funkčný“ druhý nástroj. Holt nemám priateľa/manžela, ktorý by bol manuálne zručný a vyrábal mi doplnky a najlepšie i outfity. Možno brata, ale tomu sa tiež príšerne nechce. Ale chcem ho v rámci upgradu TR: Underworld cosplaya dokopať, aby mi vyrobil príslušné puzdrá na tie ťažké airsoft pištole.

Ako som už spomínala, ku šťastiu mi chýba dohrať už len The Last Revelation a Rise, zatiaľ vyjde i Shadow of the TR a zas sa budeme mať s čím nervovať. Resp. zabávať, veď hry by mali byť primárne o tom. No musím priznať, že RotTR ma dlho nijak extra nebavil. Slintala som nad Leather Jacket outfitom – to len je casual! – a screenshotmi. Ale táto hra vskutku niečo do seba a je toho dosť. Outfity, lokácie, hádam i hrateľnosť. Prepáč, Angel of Darkness, ale… chápeme sa.

Nie sú tam dve pištole, primárny je zas dosť nešťastný luk, Lara má chvost a nie vrkoč, etc… No niečo mi hovorí, že toto je na rozdiel od TR7 znovu Tomb Raider (OK, nemusíte so mnou súhlasiť). Trebárs ma v tých 60% ešte čaká niečo, čo mi tento dojem pokazí. Snáď však nie. A jo, sú tam i nelogické veci typu „Idem, kdesi v pekle rozlúštim grécky nápis a jéé, už viem prečítať i ten o 10 políčok dozadu!“, no nebol TR vždy o sem-tam nejakých tých nelogických veciach? A určite je to jedným z jeho kúziel.

Rise je skvelou hrou a tiež veľmi dobrým TR dielom, čo sa nedalo príliš povedať o WHERE-IS-MY-MOTHER?! Legende. Uvidíme, čo prinesie Shadow, Lara zatiaľ vyzerá dosť divne, outfit sa mi tiež nezdá, ale príbeh by mohol byť fajn.
(Bože, a viete, že v RotTR je i minimálne jeden rys? To sme tu ešte nemali!)
Nuž, a možno sa s hraním tak flákam jednoducho preto, že až budem finišovať i s týmito dvomi dielmi, ostane mi veľmi smutno. TR je niečím, čo ma neopustí celý život, čo mi omnoho viac dalo než vzalo (peniaze na cosplay, tralala – okej teda, nie vždy) a čo mi, jednoducho povedané, zmenilo život k lepšiemu. Vďaka, Lara. Cením si to strašne moc.

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: