Čo mi psychiatria dala a vzala

Mám na mysli… no, všetci vieme, ktorú psychiatriu. Tak okej, ideme na to!

DALA

Priateľov. Rozhodne. Či už kamarátov alebo skutočne priateľky, každý jeden vzťah si cením. Dala mi poznanie, s kým a aká byť nechcem, i to, že skutočné priateľstvo existuje, hoci dosť platí aj „zíde z očí, zíde z mysle“. Či odíde z facebookových priateľov… Nejak to treba len predýchať.

Potvrdenie slov „Začnete si ceniť veci, až keď ich stratíte“. Pocit slobody, možnosť ísť kedykoľvek von či objednať si pizzu. (Jo, tú som si už dala a tá saláma s ananásom nemala chybu!)

Vyrovnanie glykémií, čo ma hrozne udivuje. Avšak lekárka mala veľkú snahu, za čo jej ďakujem a predposledný deň som mala najlepšiu rannú glyčku tam: 13 mmol/l. Okej, zd**ala ma aj za ňu, ale o tom, že na priepustke som mala ráno i 10 mmol/l, som radšej pomlčala.

Knedle. Normálne. Teda, aby ste rozumeli: Neslaným diétam dávali akúsi príšernosť z rožkov, či WTF to bolo. Najprv i mne, z čoho sa mi točil žalúdok, tak som zabojovala za bežné knedle a zvíťazila som, ha!

Úspech a uznanie. No, nie až tak, ale myslím, že mali veľmi radi moje básne a funkciu predsedu komunity som prevzala dobrovoľne. Dala mi pocit, že som medzi svojimi, často normálnejšími než tí tam „vonku“.

VZALA

Slobodu a voľnosť, liberté, égalité, fraternité (uhm?). Určite to bolo na začiatku potrebné, ušla by som alebo čo, no až na takú dlhú dobu?

Požívateľné jedlo. Pizza! A skrátka dačo, čo sa dá jesť! Ah. Nevadí. Už mám.

Spočiatku dobrý spánok. Až keď som sa nasťahovala do samostatnej VIP izby, čo sa mi teda určite oplatilo, spánok sa obnovil, umúdril a zlepšil. Yay!

Počítač či aspoň tablet (závisláčka, jop). Okej, i z mobilu sa dalo nakupovať z Wish (ajajj…) a dokonca tam mali free wifi, avšak nemohla som hrať povedzme RotTR či konečne dohrať The Last Revelation. Tristné – fňuk.

Možnosť rozumne – čítaj na notebooku – rozpísať ďalšiu knihu. I tak nemám nápady a idey na novú a netrpezlivo čakám na vyjadrenie z vydavateľstva.

Rate this post

One thought on “Čo mi psychiatria dala a vzala”

  1. Super, že si späť. :) Presne tak som vnímala aj ja svoje pobyty na oddelení psychiatrie, keď som tam bola. Ale teraz som rada, že sa týmto miestam vyhýbam. A netuším, čomu za to vďačím. Či sebe, alebo vesmíru. :)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!