Home, sweet home

Po siedmich týždňoch konečne v pokoji sedím pri notebooku (veď to je základ, nie?) a naťukávam sem na blog článok. Mám dojem, že som zabudla písať na klávesnici, robím milión preklepov, no aspoňže som tu… Doma, vybalená, pri Jonym a jeho dlhom jazyku. Objavila som miliardu nových zásielok a všetko je okej. Je. A iste na nejakú dobu i bude.

Myslím, že som tam mierne poriešila nakupovaciu mániu. Vcelku pekne mi zrovnali glykémie (!!). Lieky nechali tak. Vyplatila som VIP izbu, naštvala sa na lekára, že mi napriek slovu primárky nechce dať sanitku, hoci pár jeho argumentov bolo vcelku racionálnych. No a tak som tých cca 50 km prešla taxíkom a ani neplatila moc.

Je mi dobre? Áno, veľmi. Okej, predvčerom som mala zlý večer (ako kedysi pravidelne), no nik okem priateľov na FB o tom nevedel. Nevolali ani český, ani americký kamarát a mne bolo ukrutne smutno. Never mind… Nejak bolo, nijak nebude.

Prídem tam zas, to je isté. Hádam o dva roky, tri, štyri… who knows… A pokiaľ tam bude taká dobrá spoločnosť ako tentokrát, vážne ma to poteší. Personál bol až na občasné nepekné výkyvy príjemný a hoci mi sľubovali ísť domov na 5. týždeň, potom 6. a napokon som ťahala siedmy, ako kedy som si to tam i užívala. Bola som predsedom komunity, vďakabohu som teda nemusela robiť kultúru, mala som po cca 4-5 týžd. režim B+C (t.j. možnosť chodiť von s niekým, kto smie voľne), hrávala stolný tenis, stretla bývalku (a teraz kamošku) Alexandru a celkovo to… až na chvíle marazmu (čo?) nemalo chybu.

Včera večer som hodila videohovor s Jimom a nemalo to najmenšiu chybu, hoci som, pochopiteľne, bola shy and nervous and a little uncomfortable. Never mind, zdalo sa, že si to inak obaja užívame. Mám ho rada, hrozne moc a teší ma, že si to s Google Translate i prečíta. A pokiaľ ide o Fernanda… Netuším, vôbec nič. Možno sí… možno no.

A s tým sa môžem i rozlúčiť (nateraz).

5 (100%) 1 vote

2 thoughts on “Home, sweet home”

  1. Jednu Alexandru som poznala, istý čas sme boli dobré kamarátky, ale potom išla každá svojou cestou. A prišlo mi to trochu škoda. A teším sa na ďalšie články. :)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!