A bolo tu tak pekne

Stále sa hlásim z NPK, neuropsychiatrie. Bolo tu a je turbulentne. Striedavo oblačno. Nálady mávam ešte vždy večer zlé, no nerobia s tým nič, vlastne mi lieky vôbec nemenili. Navýšili mi akurát Lamotrigin, čo malo za následok stav podobný mŕtvici, strata schopnosti rozumne artikulovať, amnézia týkajúca sa dvoch dní, potreba infúzie, etc. Začínam si myslieť, že i v oblasti psyché sú to obyčajní hlupáci a len náhodne triafajú, že však toto a toto možno zaberie.

Kategória somatických porúch pre nich rozhodne je jedna veľká neznáma. Predovšetkým diabetes, úprimne sa čudujem, že ma ešte neodpravili, hoci… Bolo by to lepšie. Jediné, čo sa im nedá vytknúť, je aká-taká snaha niečo s tými glykémiami robiť.

Dnes som bola so spolupacientmi vonku, ešteže som si v piatok spomenula, že by bolo ozaj pekné skúsiť si po piatich týždňoch pýtať iný režim. Keďže lekárka netuší, ako glyčky a inzulín fungujú (napr. že v teplom počasí sa potreba toho druhého znižuje), hlúpo mi naordinovala o dve jednotky ranného Actrapidu viac a mňa to už tretí raz stiahlo do hypa. Mala som dosť hroznového cukru, no predsa len som si pýtala od spoluväzňov niečo sladké – načo sa na mňa vyrútil istý potetovaný kretén, volajme ho Jožo. Vraj že pre toto ma nechcel ťahať so sebou, že keby som odpadla, nechá ma na zemi zdochnúť, etc., etc.

Zaskočilo ma to. Iste, som dobre zvyknutá na primitivizmus Slovače, ale vždy znova a znova ma to prekvapí a unaví. Predovšetkým unaví. V každom prípade som toho potrata Joža v mihu znenávidela a pokiaľ ma konečne (!) cca v piatok pustia, budem absolútne spokojná a happy.

Áno, bolo tu tak fajn. Veľmi pekné prostredie. Podarený cosplay! Dokonca i jedlo sa už dá častejšie konzumovať. Lenže takéto stratené prípady, čo vám skazia celý deň, by sa nemali na takomto relatívne normálnom (ehm, „,“) oddelení ani nachádzať. Predpokladám však, že Joža pustia neskôr než mňa, fakticky by ho ani púšťať nemuseli. Načo sa také čosi bude pohybovať slobodne po vonku?

Nevadí, možno o chvíľu brnknú Jim a/lebo Fernando:) To mi vylepší náladu spoľahlivo. Nemá najmenšiu cenu zaoberať sa takým niekým. Napokon, každý tu kope sám za seba, však? Vďakabohu. Naučila som sa.

A je to tak okej.

Váš nezmar Sonya

5 (100%) 1 vote

One thought on “A bolo tu tak pekne”

  1. jozo je picus.
    a neboj, ked ho odtial pustia a bude nadalej svoje frustracie vybijat na nahodnych zenach, pravdepodobne ho zavru na omnoho horsie miesto. nic si z neho nerob. je to chudak.
    myslis, ze ti ten pobyt nejako pomohol? zverejnovala si skor clanky o tom, ako ti tam nieco konkretne vadi. malo to aj nejake pozitivne stranky?

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!