Idey

Hajzli!

Nuž, musím odvolať svoje tvrdenie o pohodovosti ľudí na tomto oddelení. Dnes sa na mňa vyrútila ženská na izbe, že sa nesprchujem a zápach z miestnosti sa šíri asi celým Pezinkom. Okamžite bežala za sestrami, sťažovať sa (žalobaba žaluje… ehm) a tie sa pravdaže postavili na jej stranu, prevliekli mi posteľ a nahnali ma do sprchy.

Nemyslím, že by som mala extra problém s hygienou a nie som na izbe jediná, navyše tu predtým bola starena, čo sa nevedela sama vyhrabať na toaletu. Tak čo? Zasipela som na tú kravu „fuck“ a odporučila jej, aby si najskôr pozametala pred vlastným prahom.

Pravdaže, nijak extra ma to nerozhádzalo, iba hrozne nasralo. Navyše som zakrátko dostala hypoglykémiu a keď som zaklopala sestrám, jedna z tých p*č sa na mňa vyrútila, že ma merať nechcú, až neskôr, že doma si beztak inzulín nepichám, etc. Huh? Napokon vstala tá inteligentnejšia a po premeraní zistila, že mám 3,9 mmol/l.

Tak, a čo ďalej? Zajtra volám do svojej poisťovne a popýtam sa na možnosť reverzu, čo by z jeho podpísania plynulo. Podám sťažnosť lekárke, primárke i profesorovi, pekne hierarchicky, hoci hlboko pochybujem, že sa čokoľvek stane. Tu všetci ťahajú za jeden povraz, špiny. O DM vedia hovno, no ich ego a pocit, že oni/y sú tu pánmi, sú enormné.

Pardon za vulgarizmy.

Všetci mi pripadajú nejakí divní, možno som paranoidná. Ale nie je to tak?

Chcela som sem ísť, áno, no už to pochopiteľne ľutujem. Popierajú sa tu základné ľudské práva, nie ste tu ničím, správajú sa k vám ako k odpadu. PK je pravidelne na posledných priečkach rebríčkov hodnotení pacientov. Who knows why? 😂

Je skvelé mať miesto, toto, kde sa môžem posťažovať a hlboko vás varovať pred hospitalizáciou v tejto PL. To radšej… z toho mosta… Eh, mlčím. Koniec koncov, tu vás mileradi zabijú i sami. Nepodaním inzulínu, stravou, atď.

K psychickej pohode mi to tu teda už nepridáva. Mrcha z izby by mala byť prepustená, no kedy? A koho sem dajú potom? Nejakú ďalšiu odpornú starenu, možno.

Nuž teda, je mi z osadenstva a personálu na vracanie, pomaly doslova. Trebárs si to prečítajú. Podoba so živými,… je čisto náhodná, tak čo? Nemenujem tu, hoci by som mohla. A všetkých týchto hajzlov by som poslala za mreže. Bez ľútosti.

S tou štetkou Evou H. na čele.

Váš nezmar Sonya

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: