O mne

Dva sny

Vždy som mala dva sny: preraziť ako spisovateľka a ako cosplayerka. Skromnosť teraz bokom: byť slávna, jednoducho povedané, známa pokojne aj ako J.K. Rowling (v prvom prípade) a ako Tanya Croft (v druhom).

Uvedomujem si, že sa mi to môže podariť len ťažko, ale môže, všakže? Problémov je tu samozrejme viac, napríklad žijem v zlej krajine, kde ľudia málo kupujú knihy a kde na cosplay pozerajú (aspoň myslím) stále ako na niečo crazy. Alebo nemám cosplaye prepracované ako spomínaná ukrajinská cosplayerka.

Povedala by som, že keď som začala i s inými cosplaymi než len s Larou, pomohlo mi to. Mileena mala úspech, hádam sa zadarí i pri Wonder Woman či Harley Quinn. Práve dnes mi navyše prišla ponuka spolupracovať so zaujímavým(i) človekom/ľuďmi s nejakou sci-fi knihou, síce netuším, prečo oslovili mňa a čo bude mojou úlohou, ale mohlo by mi to vraj vyniesť napr. viac mecenášov na Patreone. Svojho času mi ponúkal istý človek, že mi za cosplay fotky zaplatí, síce z toho napokon zišlo, ale zdá sa, že sem-tam si ma ktosi všimne a moja tvorba ho osloví. Však už len Jim či môj český sponzor na poli airsoftových zbraní.

Čo sa týka písania, tak je to zložitejšie, predsa len to chce viac snahy než cosplay, aj keď by sa to tak nemuselo zdať. Niečo som poslala do vydavateľstva, mali by to posúdiť koncom mája, tak uvidíme. Dúfam, že sa nezložím, ak mi to odmietnu. V skutočnosti je to ešte dosť polotovar, nechcelo sa mi to upravovať, ale podľa mňa je gros fajn. Prinajhoršom to potom publikujem na Wattpade. Ale mať vydanú knihu a mať ju aj čítanú, i keď len na tomto maličkom slovenskom trhu, to bol vždy môj sen, ktorý snáď nie je až taký nedosiahnuteľný, len sa treba snažiť.

A to, teda, ako by som to… Komu sa chce?! To je práveže základný problém všetkého, nedostatok vôle. Sny by boli, ale robiť niečo pre to, aby sa i splnili, to už je horšie. No keďže času mám dosť (peňazí už menej), stačí sa len nakopnúť a výsledky by sa mohli dostaviť,

Alebo sa mýlim?

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

4 komentáre

  • Elizabeth

    Sny sa dajú splniť. Len treba chcieť a robiť pre to niečo – tak ako píšeš. Ja som neverila tomu, že sa mi podarí vydať knihu i keď som písala a snažila sa. A stalo sa to. Ani tomu sama ešte nemôžem poriadne uveriť. Takisto som snívala, že budem doma písať a.blogovať celý deň. A podarilo sa. I keď nebolo to splnenie tohto sna v mojej réžii. 😄

  • kimi2028

    Tak je sny si treba plniť. Ja som trebárs neveril nikdy, že budem hrať šachy. Nehrám ich na bohviejakej vysokej úrovni, ale hrám ich pre zábavu ako aj za svoje mesto. Teším sa z toho. Daj si aj sen 3: Nájsť si poriadneho priateľa, s ktorým budeš mať minimálne poltucet detí. Tento 3. bod by som ti veľmi rád doprial :) Zaslúžila by si to, si dobre dievča. Len občas trochu neposedné :D

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: