Diabetes & hraničná porucha osobnosti

Ako sa k sebe nesprávať

Viete, že ste na tom biedne, keď vám po trištvrte roku od poslednej kontroly na diabetológii zavolá lekárka osobne a robí si starosti, kde krucinál toľko trčíte. Podobne aj všeobecný, sestrička mi volala myslím v januári, že mám prísť na preventívku.

Keď sa diabetologička dozvie, že glykémie meriam, ako príde, nezapisujem ich a pichám inzulín v podstate konštantne, asi ju vystrie. Neviem, čo z toho je horšie, to len v PK si myslia, aké je super pichať stále rovnaké dávky inzulínu – a keď je „nízko“, najlepšie ho nepichnúť vôbec!

15.3. som „oslávila“ 22 rokov s DM a neprestávam vychádzať z údivu, že ešte fungujem; navyše bez vážnejších komplikácií, ak sa len neukáže, že obličky mi zlyhávajú alebo čo. Inak som prežila včerajšok bez ujmy, což je suppa, ale podarilo sa mi to aj v prípade zanedbávania diabetu? A pritom svojho času, ešte začiatkom decembra, som merala glyčky usilovne a podarilo sa mi zrovnať sa. Dá sa to, vlastne to ani nie je zložité, iba musíte chcieť.

Vidím ako pomerne tragické to, ako sa k sebe správam, ale Martina radšej bude riešiť nejaké vypĺňanie mŕtvoly a podobné divnosti, než aby sme sa obrátili smerom, ktorý ma k autozanedbávaniu dohnal. Idioti si povedia, že sa idem zas vyhovárať na HPO, ale tou to skrátka je – predpokladám, že keby som nebola hraničiarka, som absolútne vyrovnaný diabetik. Tým nechcem hádzať vinu na terapeutku, ak to tak vyznelo, len ma mrzí jej predošlý prístup.

Žeriem, čo príde, to je samozrejme tiež hrozné, ale mám nádej, že keď sa mi podarilo dať do poriadku v decembri, podarí sa to za ten mesiac, čo ma čaká kontrola, zas. Viem mať snahu. Ibaže… chce sa mi?

 

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

One Comment

  • Elizabeth

    To zanedbávanie poznám. Ja mám brať lieky na štítnu žľazu a permanentne na to zabúdam (niekedy omylom, inokedy naschvál). No a chcú ma dať na pár dní do nemocnice, ale ja tam nechcem ísť. Keby ma mamina tak nejako nedokopala, aby som riešila ten problém, tak mi je fajn. Ale čo už.

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: