Idey

Prečo si neubližovať kvôli druhým

Možno to poznáte, skôr asi nie, nie ste borderline – niekoho za čosi z duše znenávidíte a pretavíte to do sebanenávisti, hnevu na seba a bežíte sa dorezať. U mňa v podstate donedávna bežná prax, pričom za to mohli predovšetkým hádky s naschvál zapárajúcou matkou, copak som to nevedela? Robilo jej dobre ničiť ma, cítila sa potom lepšie, bolo to na nej vidno.

Lenže ako vravím v predchádzajúcom článku, poučila som sa. A zatvrdila. Ak niekto o vás niečo vraví za vaším chrbtom, je to preto, že je vzadu, kde aj zostane. Načo sa takým lúzrom zaoberať? Jazvy, viditeľné či nie, ostanú len vám, druhý vás za ne proforma zjebe, ale v skutočnosti ho tešia. A tešiť svojho nepriateľa je parádna hlúposť.

Nikdy, nikdy si neubližovať kvôli druhým, okej, je síce nepohodlné, že máme zákony a nemôžeme agresora zabiť, ale neoplatí sa zabíjať preto seba, to je už tak akosi nezvratné. Zistila som, že negatívne pocity po prespatí sa miznú, možno funguje aj pohyb alebo zničenie niečoho, čo nikomu chýbať nebude. A potom, samozrejme, pomáha aj väčšia pozitívna sila v bližšej budúcnosti, konkrétne u mňa je to teraz blížiace sa fotenie, na ktoré sa mnohí tešia a hovorím si, že ich nesmiem sklamať, preto sa treba otriasť a ísť ďalej.

„Tešiť svojho nepriateľa je hlúposť“

Normálne by som sa už dorezala a/lebo predávkovala, čo by mohlo vyjsť, pretože som tu sama a niekto sa zjaví až za necelých 24 hodín od teoretického pokusu, ale vplyvom… neviem… možno terapie? som sa posunula a vravím si, že tá hlupaňa mi za nič nestojí a musí mi záležať na sebe, nie na tom, čo mi zas narozprávala. Formulka „jedným uchom dnu, druhým von“ je tiež veľmi efektívna, prípadne otvorený výsmech, ale ten vás môže stáť povedzme fyzické násilie, pokiaľ je dotyčný/á neskonalý primitív. A to poväčšine títo, ktorí vás ničia, sú, preto kašlať na nich s vedomím, že vy predsa máte naviac!

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: