Zatiaľ som sa nezúčastnila žiadnej cosplay súťaže, ani len conu, čo ma hrozne mrzí, dúfam, že raz sa do tej Bratislavy dohrabem. Každopádne teraz si povieme o malých víťazstvách, ktoré ma na poli cosplaya postretli a uvítala som ich s otvorenou náručou.

Ako už viete, začínala som biedne a po zhruba roku ma vysmiala celá republika za fotky nešťastne zavesené na Azet.sk. Že som sa zaťala, povedala si: Nič také, ja sa nevzdám a ukážem vám, tak to pokladám za prvý úspech, bez ktorého by som už ani toto hobby nerobila.

No uznajte, malo toto budúcnosť?
Malo!

Obrázok vyššie je z mojich úplne prvých pokusov, keď mi ešte s Photoshopom pomáhal brat, nemala som potrebné skilly. Od snehuliaka sme sa však posúvali ďalej a ďalej, roky ubiehali…

… až prešlo takmer 10 rokov a dostali sme sa k fotke dole. Iste, je to dlhý čas, no dovtedy boli stále výraznejšie nedostatky, ktoré som sa naučila potlačiť napríklad parochňami, vhodne zvolenými outfitmi – alebo som sa na ne proste vybodla, viac-menej, teraz mám napr. na mysli tie hlúpe uši.

Ale späť k úspechom.

Quite a progress :3

Keďže na Mileenu sa údajne všetci tešia, dalo by sa povedať, že prechod od iba Lary k iným postavám bol tiež úspechom. Na Faith sa vraj podobám viac a Wonder Woman by mala byť bohovská, pretože jeden z mojich mecenášov na Patreone…
Ale o tom inokedy.

Víťazstvom bolo aj nájsť profesionálov v oblasti fotenia a líčenia, čo latku okamžite umiestnilo niekam úplne inam. Apropos, Patreon – to, čo sa mi spočiatku zdalo ako bláznivá idea, ktorá nemôže vyjsť, mi napokon vyniesla zatiaľ 4 mecenášov a nateraz 77 dolárov per mesiac. A medzi nimi človeka, ktorý je absolútne neuveriteľný! Tak rada by som vám prezradila prečo, ale nemôžem, až keď sa všetko zrealizuje, pretože dovtedy iste iba snívam a ešte to môžem zakríknuť. Takže tak.

Od výsmechu až po sledovateľa na Twitteri menom IAmPorn, ktorý sa asi teší na Mileenu, od toho, čo bolo len ťažko nazvať Larou po ateliérové fotenia s profesionálmi a štedrú výpomoc fanúšikov, ktorí mi posielajú UZI, čo nie sú UZI alebo ma dotujú. To inak nechápem, akože vraj som kočka preveliká, čo výrazne zaváži, ale… až tak? Dobre, nesťažujem sa a mlčím.

I like it!

Táto téma povoľuje priamo v administrácii článku „add a slider“, tak to tu teraz vyskúšam:

  • Classic outfit - stará verzia

Rate this post

3 thoughts on “Cosplay úspechy

  1. Hey, troška sebakritiky! Prvé pokusy žiaľ, vhodné výsmechu boli… Občas by som chcela mať toľko sebavedomia, čo ty :D. (plz neber to ofenzíííííííííííívne)

    1. Všetko sa dá napísať slušne a zároveň kriticky, tamto kritika nebola, to boli nadávky a pravopis predškoláka, keby mi normálne napísali, no, vieš čo, ešte na sebe popracuj, potom to prezentuj, okej, ale to, čo sa na mňa zosypalo, bolo predovšetkým primitívne…

    2. Já tam žádné nekritické chlubení nevidím, jsou zmíněné bídné začátky, výrazné nedostatky a je tam i fotka se sněhulákem, jejíž zveřejnění určitě chtělo slušnou dávku sebereflexe ;)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!