O mne

Som sama a je mi tak fajn

Vážne. Po ufňukaných článkoch a zahrabaniach morčaťa som si tkp. prikázala byť spokojná s tým, čo mám, či skôr nemám. Dúfam, že si Martina prečíta tento článok a prestane ma nútiť do spoločenskej roviny, pretože o ňu nestojím. Nechce sa mi prechádzať sa po vonku, sledovať svet a – a čo z toho? Dúfať, že mi z toho niekto kvapne?

Chystám si cosplaye, najbližšie to budú Larine večerné šaty (neroztrhané) a Mileena z MK, náhľad ste mali možnosť vidieť napr. na Instagrame vpravo. Tá fotka má podozrivo veľa lajkov, bože, človek odhalí kúsok z hrudného koša a už všetci slintajú. Nie je to… povrchné? Pod tým zovňajškom bije srdce hraničiarky, utekajte!

Erik mi dlhované peniaze stále nevrátil. Je to idiot. Ide o pouhých 40 eur a nie je schopný prísť ako čestný chlap a vrátiť mi ich aj s úrokmi, pritom sme spísali zmluvu, súc poučená z predošlého vzťahu. Takže oňho už vskutku záujem nemám, očividne ani on o mňa, aspoň sme si kvit!

Pokiaľ ide o kamarátov, mám, ako sa jeden známy vyjadril, e-kamošov a to stačí. Jeden z nich, súčasne fanúšik môjho cosplaya, mi nedávno poslal UZI samopaly (okej, podľa jeho prednášky to Uzi nie sú, ale budem ich za ne pokladať), je to už druhá zbrojná zásielka. Žeriem ho! Možno sa dakedy uvidíme, ocením to. A že tí starí, pôvodní kamaráti sú definitívne pasé, je mi ľúto len sčasti, nechám ich hniť v prepadlisku času a dejín.

Vo vydavateľstve mi čítajú rukopis a vraj je to dobré, na niektorých kapitolách si „pošmákli“. Takže aj z tohto by mohlo niečo byť, n’est-ce pas? Teda, bolo by načase. Nato, že píšem od základnej školy… Budem iba ja a moje knihy, budem ich čítať deň i noc, až sa z toho scvoknem. Akoby som teda nebola už teraz.

Takže, summa summarum, som síce sama, ale nijak zvlášť mi to už nevadí. Len by som si hádam mala „ponechať“ tú psychologičku. Asi zo mňa nebude nadšená, keď tam prídem nabudúce, napr. som prestala zapisovať denné štatistiky, čo mi nakázala, ale také hlúposti odmietam robiť. Trebárs ma vyhodí. Whatever. Nejak mi je jedno i to. Bolo by fajn ostať tam a občas tam zájsť, ale nijak extra o to nestojím.

Rate this post

4 Replies to “Som sama a je mi tak fajn”

 1. Ahoj Sonya!
  Veru, Tvoje cosplaye sú čoraz lepšie, dobre, že máš takýto super životný štýl. Inak, teším sa na Tvoje vydanie knihy, určite si ju rád prečítam. Držím palce. Tuto

 2. si si ista, ze o navstevy martiny nestojis? nie len to len chvilkovy impulz?
  a co sa tyka vztahu a kamaratov… lepsie byt sam ako s debilom alebo s kamaratmi, ktori ta beru len ked si stastna a bez problemov, lebo v opacnom pripade by do teba nedajboze museli investovat nejaku hlbsiu emociu a snahu.

  1. Nestojím o ne, odkedy sa vyjadrila, že mi neverí, čo bolo pred vyše rokom, odvtedy to ide dolu vodou. Zatiaľ som vydržala, len aby som nebola už načisto osamelá, ale však na tom nezáleží… len či mám silu úplne to ukončiť?

   1. mas. ak u nej nie si spokojna, tak sa na nu vykasli, ved ta tam nic nedrzi. na svete je vela inych psychologov a cerstvy pohlad niekoho noveho by ti mozno aj pomohol :)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!