Idey

Tomb Raider 2

Ako som písala v predošlom článku, v týchto dňoch usilovne hrám TR2, ktorý tento rok oslavoval 20. výročie svojho vzniku a na ktorého remake-u pracuje Nicobass, teda všetci dúfame, že na tom maká. Dnes som po úvode v Číne, Benátkach a potopenej lodi prešla aj Tibet a pomaly sa dostávam k neobľúbeným mega pavúkom, na ktoré sa asi v diele od Nica nikto neteší.

Na obrázku nižšie vidíte Bomber Jacket a domáci outfit, na ktoré si robím zálusk, špeciálne som si kvôli prvému zakúpila vcelku podobný kožúšok zo sekáča podľa starého dobrého hesla: Mala Lara toto niekedy na sebe? Tak to chcem!

Mala by som aj na YT donahrávať gameplay z TR3, ale do toho sa mi zatiaľ nechce. V dvojke som trochu prišla na chuť lokácii-lodi, strašne sa teším na to a som zvedavá, ako si s tým Nicobass poradí. TR2 asi ostane mojou srdcovkou práve preto, že to bol historicky prvý TR, ktorého som videla v akcii, možno aj trochu hrala, to si nepamätám, stojac s miskou jahôd pri najmladšom bratovi (neviem, prečo si spomínam práve na toto, fakt).

Dvojku spolu s jednotkou hrám teraz aj na mobile, samozrejme ich mám aj v tablete, notebooku, starom PC a skrátka všade, kde sa dá! Myslím, že mi z TR mierne preplo, ale nevidím to negatívne.

V TR2 Lara spolu s mafiánmi prahne po dýke z Xianu, mocnom artefakte, ktorý tomu, kto si ju vrazí do srdca, prepožičia moc draka, vlastne ho naňho priamo zmení. Hlavným bossom hry je teda drak, potom ešte Laru doma prepadne banda týpkov, čo zmiešane mám i nemám rada. Atmosféra nočného Larinho domu je skvelá, naša hrdinka v proklatě krátkom župane strieľa brokovnicou všetko, čo sa hýbe a jej sluha Winston je isto-iste zamknutý v mrazničke, len to napätie, kto kde je a či mi vystačia náboje a tak… to je trochu nepríjemné, ale bez toho všetkého by to nebol TR, ktorého sme poznali v časoch Core Design. To mi pripomína, že som ešte nedohrala RotTR, príliš ma to nebaví (!). Ale na spomínaný remake sa teším a dostať ho k narodeninám by bolo dokonalé, akurát že tie mám o dva týždne, čo sa asi nestíha. Fňuk.

Lara ovláda v TR2 prvé dopravné prostriedky ako napr. motorový čln a snežný skúter, k tomu dokonalá hudba a zážitok je tip-top! Mimochodom, LHC a Charlie spísali 20 dôvodov, prečo milujeme TR2, so zoznamom sa nedá inak než súhlasiť.

Tak čo, už som vás navnadila ísť si TR2 zahrať?! Ak nie, tu máte ešte jeden môj príííšerný gameplay, po tom zážitku si ho iste zahráte, aby ste sa spamätali z duševného otrasu, ktorý vám spôsobí. Vážne.

https://www.youtube.com/channel/UC_aRiii6hyWpPi5LRe-2K6Q/videos?view_as=subscriber

(Keď vložím video do článku z URL, je príliš široké na stránku a v PC ho už nemám, preto si ho tam musíte nájsť sami/y.)

A čo sa ešte týka TR2 cosplaya, na leto mám nachystaný i neoprén, i keď žiaľ nie SOLA, takže classic outfit by už dávno bol, k tomu wetsuit, home outfit, bomber jacket a pokus o ten župan sa už kedysi tiež konal, takže tým by bol tento diel ukončený. Dúfam, že Ravando bude… povoľný :D

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

11 komentárov

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: