Ako viete, mám dva weby, tento blog a cosplay-web, link je vedľa v menu. Prednedávnom som s tým druhým prešla odtiaľto na WP.org a hoci som si za túto službu zacvakala takmer 130 eur, plus do 100 eur hosting, zatiaľ sa zdá, že to bude dobrý krok. Koľko šablón! A pluginy! Hlavne teda, že mi poslali dvojotázkový dotazník, prečo odchádzam, tak som zaškrtla možnosť „chcem využívať pluginy, ktoré na WP.com nie sú“, za tým nasledovalo „ktoré?“, a tak som napísala čosi v zmysle, že to ani srnka netuší. Ale zvažujem, že hoci je to drahé, napokon prejdem aj s týmto blogom. Manuálne to nastavovať bolo na kočku, však raz som to už absolvovala, ale zdá sa, že s pomocou od tímu z WP by to nemusela byť až taká beznádejná voľba. A nahrávanie viacerých druhov písiem z Googlu! Jediné teda, čo ma teraz odrádza, je tá suma, inak som úspešne zvládla aj vymieňanie si e-mailov s tímom – v angličtine, samozrejme, i keď som im narovinu napísala, že moja angličtina je chabá a neviem, či som spravila, čo chceli. Ale spravila! A tak som na WP.org a možno neviem, čo ma tam čaká, preto som taká optimistická. Vraj sa tam treba o všetko starať, nie ako tu, kde teda nie je ani taká voľnosť, a už sa vidím, ako si to tam úspešne obhospodarujem, ale nevadí! Nejak bude! Každopádne je to už asi 4. prechod s tým webom, z blog.cz na Wix.com, na blogger.com, na WP.com, na WP.org.

Panebože, to fakt? Asi mi preskakuje.

Ako teda vravím, je možné, že napokon tam skončím aj s touto stránkou, ale vás to samozrejme neovplyvní, len trebárs v tom, že šablóny sa budú meniť ešte zbesilejšie než doteraz. A písmo tiež a farby a hlavičky a – okej, holka, upokoj sa. Je to zábava. Ach, kde sú časy na blog.cz, keď mi to tam úplne stačilo. Nejak som znáročnela, ale pokiaľ je blog jednou z vecí, ktorá ma drží ďalej od Pezinka, je to snáď prijateľné.

Cosplay-web

Rate this post

3 thoughts on “Prechod na WordPress.org

  1. Gratulujem. :) Ja tiež možno skúsim ísť cez WebSupport, ale to je ešte ďaleko, takže si zatiaľ užívam WP.com. A momentálne mi to vyhovuje. :)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!