Dotazníky sú fajn, n’est-ce pas? A keďže momentálne nemám nič moc na práci, hoci by som povedzme mohla trochu zapracovať na nejakom cosplayi, ale komu sa chce, tak som sa rozhodla využiť ten od veruce. Poďme na to!

1. Kde si píšete koncepty?
Len doma, keď je pokoj? I v práci, keď máte chvíľku? V škole pod lavicou?

Do práce ani do školy nechodím (nepýtajte sa ma, z čoho žijem, nepoviem vám to), no kým som to druhé navštevovala, nepísala som Blog s veľkým B, za ktorý pokladám tento súčasný (či jeho predchodcu na blog.cz). Takže teraz mi ostáva len odpoveď „doma“, presne tak.

2. Kam si píšete koncepty?
Na papier? Do Notepadu? Priamo do redakčného systému? Do matlafónu inteligentného telefónu?
Pokiaľ na papier – máte zvláštny zošit alebo si vystačíte s akýmkoľvek dostupným papierom?

U mňa víťazí možnosť č. 3, priamo do systému, prípadne čo-to do telefónu, ale to len veľmi stručne do poznámok. Papier? Čo to je?:)

3. Pre zaujímavosť – aká vám vyhovuje klávesnica na písanie?
Plnohodnotná? Notebooková? (S malým enterom, veľkým enterom, s malým zdvihom, s veľkým zdvihom? Alebo je vám to jedno?)

Zvykla som si na notebookovú a už ju beriem za plnohodnotnú, hoci jedna taká mi tu leží, keďže na tejto sa svojho času pokazila (a znovu sama opravila) jedna zo šípok, tak som ju využívala len pri hraní hier. Nebudem sa tváriť, že viem, čo je to ten „zdvih“. Som blbá, viem.

4. Koľko máte rozpracovaných konceptov?

Pozrela som po čase i do administrácie na blog.cz a keď to zrátam, tak 9.

5. Z koľkých konceptov sa skutočne stanú články?

Ako kedy, niekedy hĺbku konceptu ocením i po čase a stane sa z neho článok, niekedy tam leží a leží, až kým virtuálne nespráchnivie. Ale častejšie sa z nich články nestanú.

6. Ako dlho máte uložený najstarší koncept?

Vraj od 7. marca 2016, teda zhruba rok aj trištvrte.

7. Premazávate priebežne starší obsah blogu?

OMG, nie! V súčasnosti sa už za svoje písanie nehanbím – na prvom blogu by som premazávala povedzme ostošesť, ale tu, myslím si, netreba. Že aká sebadôvera!

8. Ktoré články na vašom blogu majú najväčší ohlas (návštevnosť, komentáre)?

Zdá sa mi, že najvyhľadávanejší na pôvodnom blogu bol zrejme Paródia na pro-ana blog, pričom najviac komentárov má Moja matka žije v stredoveku (37).
Na tomto blogu je suverénne najnavštevovanejší Ako som sa chcela vyspať s FB známosťou (190 zobrazení) a rovnako tak má najviac komentárov (29).

9. Ktoré majú naopak malý ohlas, ale zaslúžili by si podľa vás väčší?

Fu… všetky ostatné?:) Celkovo málo ľudia komentujú, na to som sa už sťažovala. Tak poďme, poďme, píš komentár, ocením to! A postavím ti aj tú svätyňu, I promise!
(Nie, to mi neverte.)

Mimochodom, v súčasnosti tu na blogu mám 650 článkov, čo je celkom dosť, však?

 

Rate this post

6 thoughts on “Ako píšem články na blog? (Dotazník)

 1. Nojo, ale jak na tohle vymyslet komentář? :D Leda na ten zdvih kláves – u klávesnice s nízkým zdvihem tlačítko jen mírně poklesne a už máš odezvu (většina notebooků a různé jim podobné „slim“ stolní klávesnice). U vysokozdvižných tlačítko cestuje delší trasu dolů, než sepne – klasické kancelářské klávesnice, co mají pod klávesami pořádné díry plné zbytků svačin.

 2. To s tou klávesnicou sa dalo vysvetliť aj jednoduchšie :D…
  Keďže nechceš prezradiť tvoju prácu, tak.. BongaCams? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Robím si srandu, keby si to náhodou zobrala ofenzívne :D.
  A komentár sa skrátka na každý článok písať nedá, pretože človek nevie, čo by k danej téme napísal.

  1. Tak som si to musela vygoogliť, pretože ja poznám nanajvýš RedTube, no, a NIE, sakra :D:D:D Hoci moje úvahy s nude/half-nude photoshootom sa už k tomu asi blížia :D
   A viem, že nedá, že občas je tá téma asi moc divná alebo čo, ale aspoň tú bodku! Poteší to :D

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!