Blog

Blogerská výzva

Výzvy mám rada, pokiaľ sú v medziach normálnosti (čo vraví tá pravá, že). Na takú peknú som narazila na Alešovom blogu, ktorý ju zas má od Canli. A keďže ona priamo vyzýva blogerov, aby sa zapojili, pripájam sa so svojou troškou do mlyna. Pohodlne sa usaďte, ideme na to!

1. Ako som začala písať blog?

20.10. to bude presne 10 rokov, odkedy blogujem, prvé dielo je stále možné zhliadnuť na adrese ladysonia.blog.cz! Dostala som sa k tomu skrz Arakangu či Potkanku, mená, ktoré sú dnes už skôr neznáme, aspoň medzi blogermi. Dievčatá si založili blogy na blog.cz, no a zvedavá Sonya, ktorej sa ich výtvory veľmi páčili, si povedala, že to musí skúsiť tiež! A tak som tam naklusala a skúsila čosi vytvoriť. Samozrejme, keďže vtedy ma už 5 rokov držal Tomb Raider, týkalo sa to celé práve Lary a i názov bol všesľubný: „Lara’s future“. Ale čo som tým chcela povedať, už ani srnka netuší…

2. Prečo píšem?

Blog preto, lebo som sa chcela podeliť so svojou TR vášňou. To bol ten prvý. Tento preto, bo som chcela poodhaliť, ako sa žije s psychickou poruchou, a hoci sme lietadlá, nie sme vždy až takí blázni, ako si o nás – cvokoch – spoločnosť myslí! A poviedky či rukopisy? Pretože som po rodičoch zdedila talent a baví ma to. Hoci nie vždy, priznávam.

3. Kto je môj obľúbený autor?

Stephen King, nedávno som si kúpila To. Alebo Jo Nesbo, a aby som zahrnula i ženy, tak z nich napr. Joy Fieldingová.

4. Aká je moja obľúbená kniha?

Tak, ako naveky vekov budem milovať z filmov Múmiu (tú z r. 1999), tak spomedzi kníh to bude Kingov Řbitov zviřátek. V ČJ, s Cintorínom domácich miláčikov, či ako sa volá tá slovenská hrôza, na mňa nechoďte. Čítala som ju, nuž, mnohokrát, asi rok ju mám doma, čo ma veľmi teší. A z detstva pretrváva toľkokrát čítaná Alica v Krajine zázrakov!

5. O čom píšem?

Dosť o sebe, to sa nedá nevšimnúť. Ale keď ja som taká celebrita…! Ehm. No a potom o tom, čo sa mi práve hmýri v mozgu, nech už je to hoci i o umývaní vlasov. Hej, hej, aj taký článok tu nájdete. I o ich (ne)správnej dĺžke. Ale beauty články to nie sú…

6. Ako dlho mi trvá napísať jeden článok?

Ako kedy, niekedy zo 10 minút, inokedy si ho nechám aj do ďalšieho dňa, aspoň trochu dozreje.

7. Už som niekedy mala spisovateľský blok?

Ale určite. A tak buď bol blogový Otesánek hladný a mňa to deptalo (teraz už menej), alebo kniha stála… a to ma moc netrápilo. To sú priority!

8. Aká je moja obľúbená citácia knihy?

„Tak běž… Jsou i jiné světy než tenhle.“
Možno poznáte, pretože to bolo práve i sfilmované: Temná veža od môjho obľúbenca Kinga.

9. Vie moja rodina/priatelia, že píšem? Nie – prečo nie? Áno – podporujú ma?

Vedia, čoby nevedeli. A podporu aspoň od mamy mám, čo ma prekvapuje. Ale to už je o inom…

10. Označujem sa rada za blogera?

Jasne! A zrejme i som! I keď nie práve najznámejšia, ale snažím sa.

11. Skúšala si už niekedy napísať knihu?

Jedna je hotová, ale márna sláva, vraj je to nevydateľné. Druhá sa pozvoľna píše. Takže odpoveď je – samozrejme, a raz dačo vydám! Uvidíte!

12. Aká je najväčšia výzva, s ktorou sa stýkam ako bloger?

Myslím, že dokopať ľudí, aby aj komentovali, nielen chodili a teoreticky čítali. Kurňa, prečo nič nepíšete? Ako mám potom vedieť, že si tu bol(a) a čo sa ti páči?

13. Aké sú ideálne podmienky pre písanie?

Absencia ľudí, nejaká nevtieravá hudba a veľa čaju.

14. Čo mi blogovanie dalo a vzalo?

Dalo mi pocit, že v niečom som dobrá, že niečo dokážem (lebo ľudia chodia, tak ich to asi baví, non?), vzalo chuť ísť sa dať zavrieť do Pezinka a to je suppa!

15. Moje obľúbené blogy, ktoré čítam…

Hore napravo je zoznam. Howgh.

Rate this post

7 Replies to “Blogerská výzva”

  1. Aaa, takisto sa dnes chystám písať článok k tejto výzve! :D Inak to je super. Kinga máme spoločného. Ja mám ale od neho najradšej Mizériu – to je moja top a ešte 4 po pol noci ale jednotku. :)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!