10 tipov, ako prežiť rozchod

Inšpiráciu si beriem z tohto článku. Enjoy!
Poznáš to, včera si sa rozišla s treťou láskou na celý život tohto roka a bolí to. Ja ti však prinášam 10 rád, ako to ustáť a neísť skákať pod vlak či tráviť sa liekmi. To je blbosť! Skús nasledovné veci a uvidíš, že všetko hneď bude ľahšie.
1. Plač, ako dlho môžeš
Plač pomáha. A tak si nachystaj okolo seba vedierka a rev. Vyplakanými slzami môžeš polievať záhradu, však vidíš, ako je stále sucho. A až už nebudeš môcť, zistíš, že ti je omnoho lepšie. A že si si vyplakala oči a niekam ti odplávali. Don’t worry, narastú nové.
2. Rob každý deň niečo pre seba
Poriadne sa ožer, začni meditovať alebo vyraz von s kamarátkami. Fakt to pomáha! Najmä to prvé, to zabudneš aj na to, ako sa voláš.
3. Nájdi si emocionálnu podporu
Pokiaľ nie sú tvoji kamaráti svine, ako boli tí moji, nevykašlú sa na teba a teraz ti môžu pomôcť. Trebárs ťa každý deň pár ráz prefackajú, aby si sa spamätala a uvedomila si, že to nebol jediný na svete. Kôň na bielom princovi príde, neboj!
4. Nedávaj mu druhú šancu
Nenechaj sa obmäkčiť kytičkami, sladkými rečami, sladkými dobrôtkami (dobre, tými môžeš, tiež by som sa nechala, aj keď som diabetička). Ale predsa len, snaž sa ukázať mu, že si silná žena a tú čokoládu si dokážeš ísť kúpiť do Tesca aj sama. Nepotrebuješ ho zas k tomu!
5. Buď zaneprázdnená
Ak sa zobudíš skôr, neostávaj doma pri telke, ale vyraz na nákupy (čo môže byť lepšie!), len tak na prechádzku alebo bež pomáhať chudobným deťom v Afrike. Prídeš na iné myšlienky!
6. Nehľadaj náhradu
Vrhnúť sa hneď do náručia iného muža, to je zlé. Tak sa to nerobí. Skús si radšej kúpiť zvieratko, to aspoň nie je sviňa (pokiaľ to len fakt nebude sviňa) a nevybodne sa hneď na teba. Ňuňuňu!
7. Nestrácaj čas osamote
Vypadni do mesta na kafe s kamoškami. Hneď! Prídeš na iné myšlienky, bývalý už nebude mať šancu. Len žiadna téma „vzťahy“, skúste radšej „politická situácia na Blízkom východe“.
8. Ver svojim pocitom
Hovoria ti, že všetko zlé je na niečo dobré? Ver tomu! Konečne nemusíš byť vždy v top forme a môžeš si dovoliť neumyť vlasy o deň dlhšie. Nie je to na tom celom to najpozitívnejšie?!
9. Daj tomu čas
Žiadne oholenie hlavy, vyhodenie PC z okna ani rituálne spálenie šatníka pri mesiačiku – tieto radikálne kroky ničomu nepomôžu. Upokoj sa, medituj a uvidíš, že onedlho sa budeš pri spomienke na ten rozchod len smiať ako zhulený kôň. Prečo? No to ani srnka netuší.
10. Hľadaj inšpiráciu
Ako prežili rozchod s tvojim bývalým tvoje kamarátky? Inšpiruj sa!
Rate this post

7 thoughts on “10 tipov, ako prežiť rozchod”

  1. Vcelku nápomocný článok, takmer každý si rozchodom prešiel a vyrovnal sa s ním svojim spôsobom. Treba sa hlavne pozerať dopredu a nepremýšľať nad tým čo bolo alebo mohlo byť .. pretože teraz to môže byť omnoho lepšie =)

  2. Vy hore ste asi IQ stupeň teplota v mojej izbe počas zapnutej klimatizácie. Sonya si robí srandu z absurdného článku, má to byť PARÓDIA a vy napíšete, jak vám to pomohlo….

  3. Pravdu díš :) Hlavně doufám, že to vše dodržuješ! :) Nemá cenu klesat na mysli, když pro někoho nejsi dost dobrá. Kdo si tě neumí vážit, jeho problém ;-)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!