Výzvu vytvorila Vlasta.

10-kniznych-dni

1.Městečko Pines/Wayward Pines (Blake Crouch) – 2015

Ani neviem, prečo som tým tak fascinovaná… ale som. Pritom herci ani nevyzerajú moc dobre, že by sa nad nimi dalo slintať. Ale ten… eee… dej! Tá… eee… zápletka! Et cetera. Ale fakt. Odporúčam.

2. Hry o život/Hunger Games (Suzanne Collinsová) – 2012-2015

Klasika, že áno?

3. Strácam svoje ja/Still Alice (Lisa Genova) – 2015

I pre fanúšikov Twilightu – s Kristen Stewart! Ale teraz vážne: Tento oscarový film stvárňuje ženu v strednom veku so začínajúcim Alzheimerom, ktorú samozrejme nehrá Kristen, ale Julianne Moore. A veľmi dobre. A aj kniha je suppa, takže bežte do internetového kníhkupectva vydavateľstva Arkus (reklama? Jo. Cheers!) a zakúpte si ju ešte dnes!

4. Alica v Krajine zázrakov/Alice in Wonderland (Lewis Carroll) – 2010

Ako by tu mohla chýbať moja obľúbená detská knižka a jej spracovanie? Jasne, kniha je lepšia – tak to býva, ale herecké obsadenie i výkony sú neodolateľné a zhliadnuť tento film patrí k dobrým mravom.

5. Desať malých černoškov/And then there were none (Agatha Christie) – 2015

Trojdielna miniséria.

6. Osvietenie/The Shining (Stephen King) – 1980

Aby sme načreli i do hlbších a starších vôd, vyberám Shining od Stanleyho Kubricka. Film mi stačil na to, aby som sa vybodla n a knihu a potom si kúpila rovno iba jej voľné pokračovanie: Doktor Spánok.
Jack Nicholson! A „Here’s Johnny!“ Awww!

7. Carrie (Stephen King) – 2013

Priznávam, originálny film som nevidela, len tento remake, na ktorý som mala náladu a kúpila si ho na Google Play za… 11 eur? Ale páčilo sa mi. A opäť Julianne Moore! (Ktorá nehrá Carrie.)

 

Rate this post

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!