Nielen blogom je človek živý

Pôvodný článok vydaný: 2.10.2016

Myšlienka založenia pôvodného blogu, asi tretieho v poradí, bola tým najlepším, čo ma postretlo od predávkovania sa spred takmer troch rokov. To je totiž tak: Keby som si ho nezaložila, už som buď mŕtva (keby mi nejakým zázrakom x-tý pokus vyšiel) alebo cca 4. raz tento rok v PL. Je trochu trpké takto naplno si to priznať, ale je to holá pravda. Však už sa poznám.

Blogovanie mi veľmi, naozaj veľmi mierne pozdvihuje sebavedomie a je jedinou položkou v zozname „Prečo som na seba hrdá.“ Za svoju prácu pokladám práve písanie blogu, vlastne som Martine povedala, že by mi za to mohli aj platiť – hneď sa toho chytila a zamyslela sa, ako na to. Len som sa zasmiala, že nie som žiadna slávna blogerka a na to, že na YouTube mám 12 odberateľov, som však pyšná!

Nielen blogom je človek živý? Hm… určite to tak je, až budem hladná, tak mi ani blog nepomôže, ale zatiaľ ma drží ďalej od TS (pokusu o samovraždu), a hoci som začiatkom tohto roka vykrikovala v nemocnici: „Pustite ma domov, musím sa ísť zabiť!“, odradilo ma to od nejakého konkrétneho činu. Však si len predstavme, že by som si niečím opäť poškodila mozog a pamäť by mi už úplne zlyhala. To by bolo opakujúcich sa článkov! Viem, že sa to deje i teraz, podobná téma, len iné slová, ale potom by som trebárs písala desať denne úplne o tom istom, načisto rovnakými slovami.

V posledných dňoch ma uháňajú „zlé myšlienky“, najmä (seba)nenávisť. Niečo v štýle „načo tu som, len zaberám miesto, nikto sa nikdy nestaral a ani sa starať nebude…“ (A to posledné je svätá pravda, ľudia vás zachraňujú len a LEN preto, lebo sa to tak nejak patrí – potom sa však na vás beztak vybodnú.) Večery mávam zvyčajne strašne krízové, až to desí… niežeby o tom niekto okrem Martiny vedel, zas by ma hnali do PL. Nemyslím si, že som na to zrelá – mám totiž stránku, ktorá mi pomáha. Istý druh terapie.

Ale tak čo, opäť som sa vypísala a bude líp.

Snáď.

Teda vlastne určite. Funguje to tak už vyše roka.

Váš nezmar Sonya

Rate this post

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!