50 dní do Vianoc!

„We wish you a Merry Christmas… and so on… I don’t remember the lyrics!“
Tešíte sa? Na to očarujúce zasnežené obdobie, keď sa šmýkate na neodhrnutých chodníkoch, čľapkáte v mlákach, ktoré pôvodne chceli byť bielymi kôpkami snehu, keď sa každý ženie za kaprami, gýčovitými darčekmi… za mamonom! Uctievajú strieborné stromčeky a niektorí osvietenejší si pripomínajú skôr než narodenie akéhosi pofidérneho Krista, slnovrat. Keltské kríže, húkanie sov (sov alebo sôv? to som si musela vygoogliť…) a tajomné vianočné orgie na cintorínoch. To je niečo!
Prinášam vám zopár (ne)serióznych vianočných rád.
1. DARČEKY
Permanentka spojená s permanentným čítaním tohto blogu. To znie očarujúco, nie?
2. STROMČEK
Neviem, ako vy, ale my sme posledné asi dva roky mali uprostred obývačky cca pätnásťcentimetrový stromček, z ktorého mali radosť najmä mačky. Vláčili ho hore-dolu a obhrýzali. Yummy!
3. JEDLO
Štedrovečerná večera by sa mala skladať nanajvýš z krabice od pizze. To som vám už odporúčala. Chápete, zvieratá trpia a rastliny tiež. Majte srdce, žerte šutre!
4. HUDBA
Pokiaľ sa nechcete na veky vekov strápniť ako ja, čo som na vizitách v PL pela napr. Imagine (chudák Lennon, to si nezaslúžil), pustite nejakú desivú odrhovačku o Vianociach. Rap. Nahlas. Riadne. Susedia sa potešia!
5. TAKÝ TEN ZVYŠOK
Či už sa (nasilu) veselíte s ostatnými alebo osamelo hráte najnovší Rise of the Tomb Raider, všetko je to v poriadku, aspoň to by vyhlásila moja psychologička. Všetko je okej, pokým nesedíte na koľajniciach alebo sa nerežete. Alebo nevraždíte neviniatka. Alebo netýrate zvieratá. (Šutre!) Alebo nie ste smutní, osamelí, suicidálni, znechutení životom, predstierajúci veselosť, nečítajúci tento blog etc., etc. To je už zlé. Vraj. Neviem, spýtajte sa na psychiatrii. Tam vás za tú otázku radi názorne šupnú na uzavreté. A to je tiež možnosť prežitia Vianoc. Možno naservírujú aj spáleného tuniaka, bo kapor je pridrahý. A pri súčasnej vláde je v zdravotníctve peňazí menej a menej.
Ale to je už zas politika…
Rate this post

6 thoughts on “50 dní do Vianoc!”

  1. [1]: To my jsme měli loni na Vánocu ultimátní kočičí ničitelské kombo… Stromeček s ozdobama jsme před nimi ukryli na mikrovlnku, na kterou se neměly jak dostat. A pak večeře a dárečky… Někde v půli rozbalování se kočka rozhodla, že nemožné není nic na světě a skočila. Kupodivu se trefila, sejmula stromeček, který sejmul dárečky, které sejmuly kafe a zbytek dortu… Šťastné a veselé s hadrem a snahou opravit dobité dary, byly úžasné… :-)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!