Spoplatneniu zdravotníctva hovorím ÁNO

Pošuškáva sa, že budú opäť oficiálne zavedené poplatky za prednostné vyšetrenie u lekára, navyše sa bude platiť napr. za hospitalizáciu. Tak jo, od toho druhého sa opäť upúšťa, že nás to neprekvapuje. Každopádne aspoň toto, no hurá!
Táto skur… vláda vykorisťuje podnikateľov, stále len na niekoho berie ohľad, a to predovšetkým na sociálne slabších a dôchodcov. A dobre, dobre, viem, že som tu o politike písala čosi iné, ale nový blog sa mi na to zakladať nechce, takže sa pripravte aj na dospelejšie názory než len slintanie nad Larou.
Nuž, a tak, aby sa chudobná sedľač necítila ukrivdená, že ich bohatí imperialisti predbiehajú a mávajú pred ich hladnými očami plnými peňaženkami, táto skur… vláda zrušila minulý rok poplatky za prednostné vyšetrenie u lekára. Nik netvrdí, že sa u niektorých nevyberali aj naďalej, akurát pod iným názvom, napr. „dobrovoľný príspevok“. Iní však, žiaľ, boli typicky slovensky „predposratí“ (a tento termín som nevymyslela ja) a okamžite sa prispôsobili, aby náhodou!
Za pravicovej vlády M. Dzurindu, keď pôsobil ako minister zdravotníctva R. Zajac, zaviedli sa pri návšteve lekára 20-korunové poplatky, ktoré nemali slúžiť na nič iné, než na odstránenie dôchodcov a ďalších nemenovaných skupín, ktorým ho…uby bolo, akurát si šli do ordinácie pokecať, pretože inak nemali s kým. A fungovalo to, čakárne boli odrazu prázdne a človek, čo nemal čas vysedávať tam hodiny, lebo sa ponáhľal do práce/školy, bol odrazu happy. A to pravičiarom (ku ktorým sa hrdo hlásim i ja, a pokojne ma za to ukameňujte) vyhovovalo, pretože im záležalo na podnikateľoch a pracujúcej vrstve, ktorá ťahá štát, ale to si len Fico a jemu podobní ešte nestihli všimnúť.
Okrem toho sa platilo za hospitalizáciu, ak sa nemýlim, bolo to nejakých 50 Sk, a ak sa nemýlim aj naďalej, hradil sa i výjazd sanitky. Páni, pri tom poslednom by som sa teraz nedoplatila.
A bolo fajn. Akurát že ľudia sú idioti, zvolili si Fica, ktorý sa zameriava na najpočetnejšiu skupinu, a to je v tomto štáte tá nepracujúca vrstva a dôchodcovia, pokojne si z toho spravme prienik. A ak sa nebodaj potom i zvolil niekto iný, prišiel kretén Sulík, a zas sme boli v srabe.
Ale o tom inokedy. Skrátka a dobre, táto uvrešťaná skupina, nenávidiaca kohokoľvek šikovného, si vydupala, aby sa poplatky zrušili a bohatí imperialisti pokorne čakali s nimi v čakárni. Akýsi dedo sa v telke vyjadril, že „u lekára sme si všetci rovní“, no nepraštite ho za to.
Keďže ľudia sú tu idioti, ktorí ani nie sú schopní pochopiť, že rovná daň nie je rovnaká suma pre (od) každého, zatlieskali a zase raz nepochopili, že ľudia si nie sú ale ani náhodou rovní. Whatever. Tak či onak, napokon sme sa ocitli v súčasnosti, ktorá znamená beznádejné vysedávanie v čakárni medzi tými, čo si chcú len ísť pokecať a tými, ktorí sú nasraní, pretože im beží čas a time is money, to všetci vieme.
Súčasný minister zdravotníctva T. Drucker možno, ale naozaj iba možno nie je až taký smerácky idiot, aby mu nebolo jasné, že ak cca 70% opýtaných je za opätovné poplatky aspoň teda pri prednostnom vyšetrení, bolo by fajn zaviesť ich naspäť. Tak snáď sa podarí, bolo by to suppa.
A keby sa ma niekto pýtal, som aj za ďalšie spoplatňovanie a nech je z verejného poistenia hradené iba zmeranie tlaku a teploty, ako hovoril Zajac, ah, kde je mu koniec. Inak je úroveň zdravotníctva zas a stále aká? Na hovno, správne.
Pozn.: Zdá sa, že pri politických témach nadávam viac než zvyčajne, snáď mi to odpustíte. Kým bude táto vláda, tak toho na nadávanie bude vždy dosť.
Rate this post

2 thoughts on “Spoplatneniu zdravotníctva hovorím ÁNO”

  1. Ja skor nechapem, preco vobec potrebujeme nieco ako prednostne vysetrenie a preco chcu spoplatnit jednoduchu vec akou je objednavanie sa vopred. Zijem v Cesku a objednavam sa vsade, k praktickemu, k zubarovi, k specialistom – zdarma.

  2. [1]: V ČR to funguje, zdá sa, fajn, u nás je taký bordel, že zrejme môžeme byť radi, že bude opäť možné zaplatiť si. Ono zdravotníctvo je "bezplatné" a podľa toho to aj vyzerá…

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!