Blázon

Vieem, že o bláznoch tu píše tá pravá, ale ja nie som tá, čo kvôli mačke, ktorá sa prechádza po schodoch v paneláku, volá na políciu. Takže o čo ide?
Presne o to, čo som práve popísala. Máme suseda, býva pod nami, ktorý sa ide zblázniť kvôli tomu, že Laru púšťame prejsť sa vonku po našej časti chodby a schodov. Napadol nás kvôli tomu už druhý raz, po prvýkrát sa vyhrážal, že nám mačku otrávi (ľutujem, že som to nenahrala na mobil, mali by sme aspoň dôkaz), čo je trestný čin. Po druhý raz, čo bolo dnes ráno, sa vyrútil na medziposchodie, z ktorého naňho Lara pozerala a bohvie, čo by jej urobil, keby som tam nestála a nedávala na ňu bacha. Tak som naňho zavrčala, či má nejaký problém? Odvetil, že áno, tá mačka sa tu nemá čo venčiť a ja kvôli tomu volám na políciu! Pokojne som mu povedala, nech sa páči, kedykoľvek. Pokiaľ to iba nehral, skutočne políciu vytočil a medzi salvami smiechu, ktoré to u mojej matky, brata a mňa vyvolalo, sme zachytili, že s nami niet žiadny dohovor, venčíme mačku po dome a snáď s ňou aj prevádzame sanatistické rituály, to už neviem, pretože sme odišli.
Po návrate z mesta som čakala, že nám pred dverami bude stáť policajný kordón s prepravkami, aby víťazoslávne Laru (a štyri ďalšie mačky, pre istotu!) odvliekli buď do útulku, alebo rovno na veterinu na utratenie. Pretože, viete. Tu ľudia dokážu zvieratá iba týrať a zabíjať, pokladajú ich za VECI (!!!) a vyhadzujú na ulicu. Pritom v omnoho osvietenejšom Nemecku či Amerike je to trestný čin, ale SR je odjakživa zaostalá, primitívna krajina so zaostalými, primitívnymi ľuďmi, a pokojne ma za to vyhlásenie ukameňujte.
Podporujem Slobodu zvierat, na strednej som písala SOČ-ku na tému týrania zvierat a každú chvíľu dovlečiem niečo domov, mačku či vtáčika (tých už nie, bo by ich naše šelmy zožrali). Jo, a spomínam si, že keď som bola škvŕňa, priniesla som domov dážďovku, ktorú som uskladnila v kvetináči, a keď potom (prekvapivo) umrela, uložila som ju do škatuľky od zápaliek.
Doma sme vždy boli vedení k láske k zvieratám, nikdy nikto netrhal muchám krídelká a neostreľoval vtáčiky samopalom. Keď píšu o tých zbytočných utrateniach, napr. medveďa u nás či gorily v USA, je mi smutno. Ľudia sú fakt beštie. Už sa teším, až vyhynú a Zem opäť osídlia zvieratá, teda pokiaľ vtedy ešte bude osídliteľná. Možno to dopadne ako vo Wayward Pines, kde som síce mnoho zvierat nevidela, zato tam behali hordy mutantov (abbies).
A možno by na úvod mohli vyhynúť kreténi, ako ten spomínaný.
Mimochodom, už ste WP videli? Odporúčam!
Váš nezmar Sonya
Rate this post

3 thoughts on “Blázon”

  1. Pasážou o dážďovke si mi pripomenula, že som zabudla na svojich dvoch chrobákov ktorých som sa snažila zabývať v sklenenej nádobe… Samozrejme, už umreli… :( Ah, nemohla si tento článok písať skôr? T^T :D

  2. [1]: Nič zaujímavé na skúšanie na tom nie je :D A cca o rok už hádam budem bývať v rodinnom, YAY! Kdesi som si tu už aj načrtla izbu, samozrejme, v štýle Egypt/Lara… a možno lama.

  3. tyhle přecitlivělé sousedy znám až moc dobře. sice nebydlíme v bytě, ale mám podobnou zkušenost, jelikož soused, od kterého nás dělí jen starý plot, reagoval podobně na našeho psa jako ten váš na kočku, když pes podhrabal plot a šel se sousedům vykoupat do zahradního jezírka :D.

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!