Radkyňa v oblasti psychológie a sexuológie

Veru, presne tým som sa stala. Ha a ešte raz ha. Vtipné. Ale aby som sa dostala k jadru veci, dve kamarátky nezávisle od seba zisťovali a chceli radu v príslušných oblastiach, čo by ešte nebolo nič zvláštne, ale – chceli ju odo MŇA! Odo mňa, čo si neviem dať rady s vlastným životom po šiestich rokoch terapie, čo som síce chcela ísť študovať psychológiu, ale väčšiu iróniu si ani neviem predstaviť, no a so sexom mám nejaké skúsenosti, ale aby som fundovane poradila, že toto a toto je pre teba nebezpečné, pretože sa môže stať x vecí a s XY to nebude dobré, pretože jeho penis je ako zaváraná uhorka… sorry, ale huh? Ja?
Ale keď už teda chceli pomoc, tvárila som sa odborne a všetky svoje nedostatky odsunula do úzadia. Ako „čerstvo vyštudovaná psychologička“, ktorou som sa v mihu stala, som opísala svoj spackaný (?) život, ktorý je akurát tak plný hospitalizácií, jaziev, pokusov o samovraždu a s výrazným nedostatkom sebavedomia a sebalásky. Na záver som teda kamarátku dôrazne varovala, že takto to nefunguje a ak chceš byť v živote šťastná, zapamätaj si tento „návod“ a postupuj presne v rozpore s ním.
Druhá kamoška chcela vedieť napríklad to, či môže ostať prstovaním tehotná alebo ako presvedčiť mamu, aby jej prestala do budúceho sexuálneho života dávať dobré rady typu: „Ak s ním pôjdeš do postele, vydedím ťa!“ Nad tým som sa musela zamyslieť. Som 24-ročná uvedomelá, zodpovedná žena, ktorá by prípadné tehotenstvo riešila vyspelo a… moment, počkať. ČOŽE? O kom to píšeš, holka? O sebe isto nie. Naposledy si chcela pri predstave nechceného dieťaťa v duchu skočiť pod vlak (zív). Okrem toho ma viacero lekárov varovalo, že pri tom množstve liekov, ktoré užívam, a že je to zábavná kombinácia, vskutku nemôžem ostať gravidná. YAY! Juch! Hurray! No, ale hoci sú skutočnosti takéto, i moja matka mi kibicovala do sexuálneho života a trvalo to vcelku dlho, vlastne naposledy mi pred 2,5 rokmi povedala, že keď chcem ísť s novým priateľom do postele, som obyčajná call-girl a kurva. Jo, presne to. V zúfalstve som napísala psychologičke mail, že mi je hrozne, a potom skončila na ARO po predávkovaní. Nu což, som citlivá dušička.
Zaujímavé ale je, že Saša, s ktorou som chodila rok, jej neprekážala – nie v zmysle bigotného, homofóbneho, xenofóbneho odsúdenia, že jej dcéra je bi, natoľko je vďakabohu uvedomelá. Ale ani v rámci sexu nemala nikdy žiadne námietky. Žeby jej predsa len najviac prekážalo riziko otehotnenia? Oh, a mne snáď nie? Ale že by som potom pociťovala potrebu vydať sa za autora spermií, ako to tu je dobrým zvykom, to nie, a narovinu, ľutujem množstvo svojich spolužiačok, ktorým sa stalo presne to a v cca 24 rokoch, ako mám teraz ja, sú už „šťastnými mamičkami a manželkami“. Eh, to ako fakt? Porozprávame sa o tom, až sa o pár rokov rozvediete a ostanete „šťastnými mamičkami na dávkach.“ Fuj, je mi z toho zle. To radšej budem chodiť po psychiatriách, než dopadnúť takto, a to teda fakt. No, však ale kto chce kam…
Váš nezmar Sonya
Rate this post

4 thoughts on “Radkyňa v oblasti psychológie a sexuológie”

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!