"Ale k luku netreba zbrojný pas, však?"

Pretože som cosplay-cvok, aby som mohla stvárňovať Laru z dvojice najnovších TR, kúpila som si na Vianoce 2014 (áno, 2014) luk so šípmi. Celé ma to vyšlo na pouhých cca 200 eur/cca 5400 kč, ale však prečo nie? Keďže to je predsa len veľká suma, musela som si to zacvakať sama. Môj účet zavyl, ale nepovedal ani pol slova – ako by aj mohol! držím si ho skrátka -, netušiac, aká hrôza sa naň ešte valí.
Objednávala som z nemenovanej stránky, ktorú som náhodne našla na internete – alias keď si cvok, tak sa odhodláš na všeličo. Ale musím povedať, že do Vianoc luk pekne prišiel, aj šípy… jediná malinká chybička krásy bolo to, že – nemal tetivu.
A co teď? Čítala som, že tetiva sa k luku vcelku hodí, tak som zavolala do príslušného obchodu a krotiac sa, aby som im nevynadala (krotenie sa číslo 1) som si ju vyžiadala. A poslali. Milé od nich. Ako som ich tak ešte mala na linke, zamyslene som sa uistila: „Ale k luku netreba zbrojný pas, však?“ Ach…
Aby som pokračovala, tetiva došla, tak nastalo hĺbanie, ako sa sakra nasádza. Keďže to nik z nás ani len netušil, nahodili sme ju tam tak – konkrétne môj brat, aby to proste nejak držalo. Odvtedy mi toľko ľudí povedalo, že je nasadená naopak… ale ani za boha netušíme, ako ju tam nasadiť správne. Proste nie. A tú vecičku na nasadenie tetivy som si nekúpila, odhliadnuc od toho, že ani tá by nemusela pomôcť.
Vybodla som sa teda na to a celá happy som šla za profesionálnou fotografkou, aby ma nacvakala na cosplay TR 2013: Aviatrix outfit. Viz horné foto. Medzitým som jedného dňa šla s bratom a mamou na pole a predvádzala čosi, čo by sa ani v komédii nedalo označiť za streľbu, keďže mi chýba všetko od… moment… od správnej techniky, akýchkoľvek znalostí, sily a proste všetkého, čo k lukostreľbe treba.
To však ešte nebolo všetko. Raz mi zavolala majiteľka toho obchodu s tým, že som predsa nezaplatila za tovar, totiž im peniaze nenabehli a musím zaplatiť zas. Skoro ma vystrelo a musela som sa VEĽMI premáhať (krotenie sa číslo 2), aby som ju neposlala do príslušných miest, ale navonok som sa tvárila, že dobre, nechala si nadiktovať číslo účtu a zúrivo som uvažovala, kde mám sakra potvrdenky od kuriéra. Nastalo prehadzovanie celého bytu, napokon som ich ale našla, naskenovala a s potešením poslala tej lame, pričom som sa premáhala zas, aby som jej ako P.S. nenapísala čosi ako „nie, váš obchod v živote nikomu neodporučím“.
Odvtedy som sa nenaučila nasadiť tú prekliatu tetivu (ale ako si môžete všimnúť v menu, mám to v pláne), využila až na jeden jediný cosplay a občas fakt uvažujem, načo mi to bolo. Ale viete. Cosplay-cvok. Totálny. Mali by mi to zapísať ako ďalšiu diagnózu.
Spodné foto: Spomínaný deň na poli (to naťahovanie tetivy bolí)…
Rate this post

8 thoughts on “"Ale k luku netreba zbrojný pas, však?"”

  1. nahodou podla mna je lukostrelba dost cool :D ak pojdes na nejaky con v cosplayi (neviem to vysklonovat), urcite si ten luk zober so sebou – lukostrelci/yne su sexy :D

  2. [1]: Chcela som ísť raz do Incheby, kde sa takéto cony usporadúvajú, napokon to na poslednú chvíľu padlo, pretože som sa s človekom, ktorý tam mal ísť so mnou, rozišla.

  3. [4]: Jé, ďakujem za rady! Ešte sa naučiť tú prekliatu tetivu nasadiť a môžem ísť loviť prepelice :D Mimochodom, "mediální epikondyl" je bohovský termín.

  4. Jestli máš problém natáhnout luk, zkus pro začátek kladkový, nějaký levný sportovní. S tím se naučíš zacházet rychle a hlavně si vypracuješ ruce, pak natáhneš cokoliv. Já mám doma Sentinela je obyčejný reflexní a strašně dobře se s ním pracuje. Sice po takových patnácti minutách z toho bolí ruce jako čert, ale natáhnout se v pohodě dá. Vypadá teda moderně, což může vadit, pokud směřuješ spíše k té dřevěné "v přírodě Larou dělané" verzi. Ale i ten by se pro cosplay hodil. Na zádech mi ovšem dost dobře nedrží =D

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!