Hanená za názor

Toto sa mi stalo už mnohokrát. Možno je to tým, že môj názor často šiel/ide proti stádu, nezhodoval sa s názorom väčšiny a hoci som si do istých chvíľ za ním nestála práve najpevnejšie, viacerým sa nepáčil.
Čo sú to za chvíle, o ktorých hovorím? V prvom rade je to výsmech od celej vypatlanej časti republiky – a že ich bolo dosť! – za cosplay, hoci teraz, ako robím v tomto hobby pokroky, musím uznať, že tie cosplaye neboli práve špičkové, viz video. Ale tak ma to prekvapilo, že som si začala ísť tvrdo za svojím. A som na to hrdá!
V druhom rade je to zosypanie sa na mňa, keď som vypatlanej triede na strednej navrhla, aby sme namiesto trápnej a zbytočnej stužkovej minuli tie prachy napr. na výlet do zahraničia, čo by sa nám určite rátalo viac. Idioti mi začali nadávať, že vymýšľam iba hlúposti a ako sa vôbec opovažujem otvoriť si hubu? Keďže som vtedy na FB vyjadrila svoj názor, že „stužková je len rodičov a profesorov, ktorí sa tam idú ožrať a nabaliť“ – viz článok – ublížená triedna a vedenie školy sa mi začali vyhrážať trestným oznámením. Pokrčila som plecami a teatrálne sa triede i učiteľke (dajte sa vypchať so stredoškolským označením „profesor“) ospravedlnila, pričom som nezabudla hodiť na FB ďalší status v približnom znení: „Podľa Listiny práv a slobôd má každý právo na názor šírený slovom či obrazom; konverzácia medzi mnou a kamarátkou z (dátum) bola iba vyjadrením názoru, nie úmyslom kohokoľvek uraziť.“ A vtedy si to asi uvedomili i v škole, pretože odvtedy o bu-bu-bu trestnom oznámení nepadlo ani slovo.
Odvtedy som si začala za svojím názorom naozaj stáť a taktiež som sa prestala báť prezentovať ho. Tak je to i s obľúbeným článkom z 19.3., keď opäť nebolo mojím úmyslom dotknúť sa mne podobných ľudí a mrzí ma, že sa tak stalo. Za svoj názor sa však neospravedlňujem, nemám prečo. Mám naň plné právo ako ja, tak i vy a pokojne mi môžete do komentárov napísať, čo si o mne myslíte, beztak ma to na základe výsmechu od idiotov zrejme nebude zaujímať.
A na záver to nekonečne nádherné:
„Nemusím s tvojím názorom absolútne súhlasiť, ale urobím všetko pre to, aby si ho mohol slobodne vyjadrovať.“
Voltaire
Váš nezmar Sonya
Rate this post

3 thoughts on “Hanená za názor”

  1. Asi nikdo s naším názorem nebude úplně souhlasit, najdou se lidé, kteří si na všem něco najdou, aby mohli kritizovat, když to není přímo podle jich samotných… Ale nesmíme se tím nechat zviklat a stát si pevně za svým názorem. :)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!