Výzva – song challenge: deň 15.

Pieseň, ktorá ma vystihuje? Hehé… Tu som moc dlho neváhala a zhrabla takú krásne depresívnu…
IMODIUM – Žiletko, má lásko
Už ten názov je očarujúci, že?
Vystihuje to pár vecí: hraničnú poruchu osobnosti. HPO neznamená automaticky sebapoškodzovanie, ale robí to mnoho hraničiarov a predošlá psychiatrička mi určila túto diagnózu hneď, ako uvidela moje ruky. Pfft.
Ďalej, je to depresívne. Vo svojej podstate vraj nie som depresívna ťava, iba chorý dromedár. Depresia je choroba, nič viac, nič menej, proste som pred šiestimi rokmi sa scvokla ochorela a odvtedy sa to striedavo ťahá (striedavo aj preto, že som bipolárka).
Potom, kedysi som sa rezala deň čo deň, pretože som na tom bola blbo a nevedela som, ako inak si poradiť. Až teraz sa s psychologičkou dostávam do takej fázy, že to nechcem robiť, aby som ju nesklamala! Zaujímavé však je, že pre samovražedné správanie to jaksi neplatí. A dobre, no, kdesi vzadu sa potĺka aj to, že nechcem sklamať seba. ALE, na začiatku minulého sedenia som došla na veľmi peknú vec:
Nikto a nič mi nestojí za to, aby som sebe ublížila.
Remember that!
A záverom:
Video pozerajte len na vlastné nebezpečenstvo.
A pokiaľ sa ktokoľvek z vás začne kvôli čomukoľvek rezať, prídem a osobne mu/jej nakopem pr.el.
Have a nice day!
Rate this post

5 thoughts on “Výzva – song challenge: deň 15.”

  1. [2]: Díky. No, došla som na to, že zdraví jedinci to nepochopia, ani keby ako chceli, niektorí chorí (HPO-čkarov teraz myslím) žiaľ tiež nie, no a či tomu rozumie ten, čo to robí, je otázne… :)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!