Egyptská zbierka I: Knihy

Napriek tomu, ako som kedysi Egypt žrala a ako ho začínam žrať teraz, nemám toho s jeho tematikou veľa. Napríklad knihy tu uvidíte len štyri. Iste, mám ešte Ch. Jacqa a inú beletriu, ale tieto tu sú kvázi odborné. Prečo kvázi? Tá červená je pre deti. Tá vedľa, s krásnymi fotografiami je predsa len hlavne fotografická. Historická revue už znie lepšie, a tá posledná, s ktorou sedím na koberci, tak to je už niečo!
Fotky v celom článku.

Tú naľavo som dostala na narodeniny, tú napravo mi dal exsnúbenec.
Historická revue z roku 2008 obsahuje zviazané vydania tohto časopisu, kde základom je špeciálne egyptské dvojčíslo. Odkedy mi ju ukázal profesor z gymnázia, zháňala som ju, až som z vydavateľstva zohnala takúto krásu. Okrem iného sa človek v ďalších číslach dočíta o Indiánoch alebo atentáte na Lincolna.
Do tohto zošita som si kedysi vypisovala všetky dôležité i „dôležité“ údaje z kníh či časopisov. A tak sa tam dá dočítať o tom, ako Egypťania maľovali pomocou rastra, že na sediacu postavu bolo potrebných 15 štvorcov, ale i o tom, ako varili, liečili či súdili ľudí. Etc., etc.
Tak toto už hej! Došlo mi to dnes z Martinusu za cca 17 eur aj s dopravou. Vždy som chcela toto vedieť…
Rate this post

4 thoughts on “Egyptská zbierka I: Knihy”

  1. Taky mám moc ráda starověký Egypt a jeho kulturu :-) Z těch "odbornějších knih" mám např. Kroniku egyptských královen a Slavní faraoni, jinak taky nějaké ty knížky pro děti :-). Taky vlastním spoustu románů od Jacqa, líbí se mi na nich, že jsou plné skutečných historických událostí, poznámek a vůbec reálií každodenního života starověkých Egypťanů a také mytologie a různých nadpřirozených jevů. Prostě skvělé čtení!

  2. Já jsem se nikdy o Egypt moc nezajímala, ale některou z těch knih bych si určitě ráda přečetla. Myslím, že budou zajímavé.

  3. Taky jsem kdysi měla takový sešit, kam jsem si psala všechno o Laře :D A týkalo se to i zajímavostí, míst kde prošla atd.. Dnes je to spíš ve formě blogu. Máš krásný koníček :)

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!