Senet a slimák Bob

Zbláznila som sa do Egypta. Zas.
Preto teraz čakám na objednávku z Ameriky, čo mi známa poslala tri náhrdelníky s egyptskými príveskami; preto som slintala na Netflixe nad The Pyramid Code; preto som si z Martinusu objednala knihu o lúštení hieroglyfov.
To posledné je úžasne praktické, ale aspoň si vyplním voľný čas, ktorý mi už, žiaľ, nezahŕňa cosplay. Nejak ma to… prestalo baviť? Oh my.
Odkiaľsi som vyhrabala retiazku s ankhom, čakám na Isis, egyptskú princeznú a Horovo oko. Zvažujem aspoň cosplay Egypťanky, ktorý som kedysi dávno vyskúšala a odvtedy sľubujem, že ho upgradujem. Opäť by som sa nahodila do plachty, opásala ju červenou stuhou, navešala na seba milión náramkov a inú bižutériu, vzala do náručia mačku, zapálila sviečku a pri romantickom súmraku by som vyzerala bohovsky. Hih.
Alebo by som vyskúšala outfit Hathorinej kňažky, ktorý mal len tú nevýhodu, že ženy boli hore bez. Žeby?
Aby som si skrátila čakanie na Hora, vypriadla som na internete staroegyptskú hru Senet, v ktorej sa protivník hrozne protivne rehoce, keď dostane svoju figúrku na plochu. A ako som písala v predošlom článku, je to vlastne Človeče, nezlob se, ale v chrobákovom podaní! A keď ma na chvíľu omrzí Lara či družina z Might & Magic, vyzvem na súboj počítač… alebo sa nervujem so slimákom Bobom.
Slimák Bob je blb. Ide a ide, aspoňže mu to netrvá milénium – a dokonca sa dá prepnúť na vyššiu rýchlosť, extra-mega slimačia. Samozrejme, že naňho číhajú nástrahy v podobe ohňa, elektriny, zradných dier, do ktorých spadne a bude sa plaziť donekonečna… teda keby tu nebol šikovný hráč, ktorý prepínaním pák, laserových lúčov či vhodným načasovaním Bobových pádov dovedie nešťastného stopkatookého ulitníka do diery s názvom Exit.
Zoznámila som sa s ním len dnes a spomínam ho práve tu a teraz preto, že tretí diel sa odohráva v Egypte. Padli sme si do oka a túto hru vám odporúčam. Stiahnuť napríklad do mobilu si ju môžete na Google Play.
Váš nezmar z kategórie pŕhlivcov Sonya
Rate this post

2 thoughts on “Senet a slimák Bob”

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!