O mne

Ja obrazom

Na challenge som natrafila na blogu chat-noir-miaou.blog.cz, a keďže sa mi ihneď zapáčila, hádam nebude prekážať, keď sa do nej pustím i ja. Okrem toho je to vraj rozšírené, teda nebudem prvá ani posledná (skúste to tiež!).
1. Denník
Vystihuje rovno dve veci: umelecké písanie a to, že som už šesť rokov registrovaný cvok. Tým myslím to, že prvý raz som psychiatra navštívila v 18-tich. Keďže je to denník pre psychologičku, ktorej plne dôverujem, obsahuje tie najúprimnejšie zápisky a to, čo sa nik iný nesmie dozvedieť.
Píšem odmalička, niekedy chcem vydať knihu (a just!) a zatiaľ si svoje skilly trénujem na tomto blogu. O mojej tvorbe si dačo môžete prečítať v tomto článku (retrospektíve).
2. Knihy
Čítam rada, ešte radšej a najradšej. Knižnú výzvu 2016 síce riadne flákam, pretože moje čítanie už predsa len nie je to, čo kedysi, ale bez kníh by to nebol život. I vďaka nim som dnes tým, kým som – mám na mysli to pozitívne.
Řbitov zviřátek je moja absolútne najobľúbenejšia kniha, za ktorú by sa mal Kingovi niekto ísť pokloniť.
3. Hudba
Neviem ju síce robiť, no o to radšej ju počúvam. Už som čo-to popísala o mojich obľúbencoch, vlastne je to široké spektrum všeličoho. Počúvam hocikde, doma i vonku, v PL i v dopravných prostriedkoch. Kým som chodila na ženské oddelenie, kde na uzavretom mobil nebol vôbec, na polouzavretom len na pár hodín denne, najčastejšie som po tom, ako mi ho dali, počúvala hudbu. Najlepšie takú, ktorá PL vystihovala. Teda napr… Requiem for a Dream.
V mobile na fotke momentálne hral song Headlights.
4. Náramky
Stvárňujú moju záľubu v nakupovaní blbostí; mám ich plnú dózu, poväčšine takých, ktoré už nenosím. Kamkoľvek idem, tam popozerám i bižutériu. Dakedy som chodila ovešaná ako veštica, až ma musela mama stopnúť, že vyzerám divne. Každopádne, náramky sú mojou slabosťou.
5. Tomb Raider
Už 14 rokov. Tou hrou žijem, hrala som všetky diely okrem Rise of the TR – a samozrejme si brúsim zuby i na ten. Lara mi zmenila život (k lepšiemu), pomohla nájsť kamarátov, hobby, prvú lásku… Vlastne jej vďačím za veľa, a tým pádom by som jej raz mala postaviť v záhrade svätyňu.
6. Cosplay
Už 8 rokov. Súvisí s predošlým bodom, pretože okrem Lary som cosplayovala už len Egypťanku a pionierku. 31 viac či menej vydarených outfitov na konte, blízke i vzdialenejšie lokácie. Možnosť vžiť sa do kože milovanej hrdinky, hodiny strávené vyrábaním doplnkov i outfitov. Investovala som do cosplaya dosť peňazí a nedokážem sa toho vzdať, i keď v poslednom čase sa tomu moc nevenujem. Spoznala som vďaka tomu zlobu i ocenenie ľudí, zaujímavé je, že to prvé od Slovákov, to druhé od zahraničných cosplayerov. O čom to asi tak vypovedá…
7. Oblečenie
Podobne ako náramky, i oblečenie – jeho nákup – je mojou vášňou. Nech žijú sekáče! Doma mám hafo tričiek a tielok, zopár džínsov, z ktorých môžem nosiť už len dve, niečo, čo som nahonobila v PL a asi i zbytočne veľa šiat. Keď to tak porátam… šesť kusov? Prirodzene, mnohé z outfitov vyberám podľa kľúča, či to mala Lara na sebe. Choroba z povolania…
Váš nezmar Sonya

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

2 komentáre

  • Karol Dee

    Cosplay je strašně zajímavý koníček, hádám, že většina Slováků a Čechů přemýšlí ve smyslu – to je divné, proč to sakra dělá? Mám kamarádku, která se dost angažovala v lolita světě, tam je to dost podobné. :)

  • H A.

    Koukám , že toho mám spoustu stejného jako ty , například knihy a Stephena Kinga zbožnuji . Náramky , těch mám tolik , že to ani nelze unosit. Tomb Raider tu hru jsem dříve také často hrál.

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BLOG IDEY O MNE 101 CIEĽOV ZA 1001 DNÍ TOP 7 TVORBA KNIHY DIA & HPO KONDIČNÝ DENNÍK KONTAKT
%d blogerom sa páči toto: