O mne

Profil

Môj umelecký pseudonym mi kedysi dávno vymyslel starý dobrý kamarát. Pokiaľ sem niekedy zablúdi, týmto mu chcem poďakovať…
Som ročník 1992, pochádzam zo západného Slovenska. Narodila som sa do spisovateľskej rodiny, preto niet divu, že som sa k písaniu dostala pomerne skoro. Začínala som poviedkami do školského časopisu, pokračovala nedorobenou – a príšerne naivnou knihou z prostredia starovekého Egypta, pre ktorého vášeň mi ostala dodnes. Rovnako to postupne bolo so starým Rímom, z prostredia ktorého som začala písať (príšerne naivnú) knihu v roku 2008. Doteraz som ju nedopísala, a pokiaľ sa tak i niekedy stane, bude ju predtým treba okrem dokončenia aj od základov prekopať. V roku 2012 som sa po závažných udalostiach v mojom živote pustila do románu Bipolárka, v r. 2015 som rozpísala knihu Hraničiarka.
V roku 2010 som sa dostala k českej „pisálskej“ stránke www.saspi.cz – kde si môžete prezrieť i moju tvorbu. Od Gladiátora po (zatiaľ) báseň Prestaň sa ľutovať, od trojky po jednotku, hoci moja próza i poézia sú zvyčajne hodnotené dosť rozporuplne. Ani sa nečudujem.
V tom istom roku som sa dostala do „starostlivosti“ psychológa, a síce som ho musela po dvoch rokoch „vymeniť“, tento krok vôbec neľutujem. Možno moja psychologička tento blog nikdy neuvidí, no pokiaľ hej, týmto chcem aj jej poďakovať už len za to, že je…
Vyštudovala som gymnázium, potom som sa hlásila na dve vysoké školy, odbory psychológia a história. Napokon zvíťazila história, avšak po dvoch rokoch som musela štúdium zo zdravotných dôvodov zanechať. Dodnes ma to mrzí a pohrávam sa s myšlienkou opäť sa na VŠ prihlásiť, no musím brať ohľad i na to, že by som si to musela už kompletne hradiť. Ostala mi aspoň latinčina (ak mám byť úprimná, jediný predmet, ktorý ma tam naozaj bavil), ktorú teraz beriem samoštúdiom. Okrem toho ovládam angličtinu a francúzštinu.
Milujem…
– čítanie a umelecké písanie
– hernú sériu Tomb Raider
– cosplay
– určité úseky histórie
– hudbu (The Arrogant Worms, Daniel Landa, TR soundtracky, etc.)
– seriály (Wayward Pines, Lost)
– nákup oblečenia v sekáčoch (a nákupy všeobecne)
– lak na nechty (napr. čierny)
Neznášam…
– selfie dámy s vyšpúlenými zobákmi
– zlý pravopis
– istých slovenských i zahraničných politikov
– neslobodu (pohybu i slova)
– voľne pustené psy
– komunizmus
Moja povaha…
– melancholická
– emocionálne nestabilná
– vytrvalá
– so zmyslom pre humor
– poněkud lenivá
– hravá
Kde ma nájdete…
Facebook: Sonya Merchier / Sonya Merchier as Lara Croft
E-mail: sonya.merchier@gmail.com
YouTube: Sonya Merchier (gameplay, cosplay)
Instagram: sonya.merchier
Pokiaľ vám niečo nie je jasné alebo máte ďalšie otázky, pýtajte sa…
Rate this post

Nielen tombraiderovská cosplayerka, stále dúfajúca "spisovateľka", pôvodne pravidelná návštevníčka psychiatrie, depresívna i hypomanická, divná a náladová.

2 thoughts on “Profil”

  1. tak s clovekom, ktory by mal rad latincinu som sa teda este na historii nestretla :D kazdopadne, dost obdivujem tuto zalubu, nie je to prave sranda.

Ďakujem za komentár, postavím ti na záhrade svätyňu!